Facebook Google+ Twitter

Atak satanistycznego lobby?

Właśnie pisałem recenzję płyty i tłumaczyłem wywiad do mojego, szerzącego satanizm (o czym dalej) portalu, kiedy popijana herbata zatrzymała mi się w gardle. Dostałem link do artykułu z darmowej straży przedniej "Gazety Wyborczej".

Nie, nie będzie tu o tym, jaka to GW jest zła, że chroni układ, bla, bla, bla. Na tapetę biorę po raz kolejny pana Ryszarda Nowaka z komitetu, tego co chroni nas przed sektami. Od razu zaznaczam, że ton artykułu będzie prześmiewczo-ironiczny, bo z panem Nowakiem chyba się inaczej nie da.

To gdzie ten raport?Komitet Obrony przed Sektami doszedł chyba do wniosku, że zainteresowanie przygotowywanym przez nich raportem w sprawie rzekomego propagowania satanizmu przez zespoły metalowe nie wzbudza pożądanego zainteresowania. Postanowił więc poszerzyć go o listę internautów i ich numery IP (unikalny numer który posiada m.in każdy komputer podłączony do sieci). Cel tego przedsięwzięcia? Posłużę się cytatem. „Bo po tym, jak poinformowaliśmy, że trwają nad nią prace, niespodziewanie spotkaliśmy się ze zmasowaną krytyką wielu internautów. To był zorganizowany atak: powstały internetowe petycje przeciwko powstaniu listy, na forach dyskusyjnych starano się nas zdyskredytować i ośmieszyć, a przy okazji rozpowszechniano satanistyczne treści” (cytat za „Metro”) – informuje pan Ryszard.

To ja sobie pozwolę to skomentować, starając się jednocześnie, nie propagować żadnych treści. No może szczyptę humoru. Pan Nowak, jest chyba dość zadufaną osobą, jego zdziwienie, że jak w ogóle internauci mogli skomentować negatywnie jego pomysł, bardzo mnie rozbawiło. Kiedy pierwszy raz przeczytałem o tym jakże „porażającym” sposobie zwrócenia na siebie uwagi pana Nowaka, popukałem się swoją diabelską raciczką w głowę. Wtedy to postanowiłem razem z innymi przedstawicielami czarnej muzyki (nie mylić z Gospel), zorganizować zmasowany atak na Bogu ducha winnego szefa OKOPS. Przecież on chciał tylko pokazać, że jesteśmy mało inteligentnymi dziećmi, które dały się omamić podstępnym muzykom szerzącym zło.

Skontaktowałem się jeszcze z szatanem (jesteśmy starymi znajomymi, więc prywatnie mówię na niego Bobek) i dał mi zielone, tfu, czarne światło. A trochę poważniej. Czy pan, panie Nowak nie ma kontrargumentów na tezy zawarte w tej petycji? Jasno jest tam pokazane, jakie artykuły konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej i Deklaracji Praw Człowieka łamie pana czarna lista. Czyli co, zrobić listę internautów, którzy nie mogą się wypowiadać? A co potem? Może podobny projekt do chińskiej „Złotej Tarczy” (cenzurowanie internetu w Chinach)? Nota bene, portale, które są zainteresowane spisem „złych” internautów nie są raczej zbyt często przez takich ludzi odwiedzane. Tak więc kulą w płot.

Ale będę na tej liście, nie?Mam nadzieję, że moje imię i nazwisko znajdą się w aneksie do raportu o zespołach. Myślę, że moja kandydatura jest dość mocna. Jak wspomniałem na początku prowadzę portal dotyczący muzyki metalowej. Już samo to wskazuje niezbicie, że krzewię satanizm. Biegam z kagankiem, niekoniecznie oświaty i knuję. Jak tu ten satanizm rozreklamować. Po drugie piszę artykuły, w których ośmielam się krytykować postępowania pana Ryszarda Nowaka. Po trzecie wygląda na to, że wspieram „lobby satanistyczne”. Nie wiem co prawda, co to jest, ale mam nadzieję, że pan Nowak w swojej niezmierzonej łaskawości mnie oświeci. Dlaczego chce być na tej liście? Bo jedyne listy na jakiej byłem, to te od obecności w szkole. Nawet na listach kolejkowych nie byłem. A tu taka lista i jakież doborowe grono. Jak sądzę znajdą się na niej choćby Nergal (Behemoth), Peter (Vader), czy Roman Kostrzewski.

Bądźmy trochę poważniejsiMam jedno małe "ale" do tej petycji. Dokładniej do podpisów pod nią. Zgadzam się, że niektóre z nich przedstawiają żenujący poziom, ale taki już urok ludzi. Niektórzy nie są w stanie przedstawić jakichkolwiek argumentów i ograniczają się do szkalowania innych. Prawda, panie Ryszardzie? Więc może czas zająć się ogródkiem czy działką. Dać sobie spokój z próbami skupienia uwagi społeczeństwa na sobie. Pan Nowak, nie lubi przecież, kiedy się z niego drwi. Niestety robi wszystko, żeby taka sytuacja miała miejsce. I z utęsknieniem czekam na raport. Mam nadzieję, że będzie mi dane go przeczytać.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

Ja
  • Ja
  • 14.12.2010 07:18

http://www.nlt.media.pl/p,11,Zdaniem_Naczelnego.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mimo tego, że z P. Nowaka i jego komitetu ludzie w Polsce się śmieją, okazuje się, że stare przysłowie: "psy szczekają, karawana jedzie dalej" nie sprawdza się do końca. Bodajże rok czy dwa temu niemalże nie doprowadził on do odwołania koncerów portugalskiej grupy metalowej Moonspell, oskarżając ich o "kult śmierci" (cytat) i szerzenie wywrotowych treści. Ci, którzy znają ten zespół, zapewne z krzeseł ze śmiechu spadali. Ostatecznie koncerty się odbyły, aczkolwiek Fernando w Krakowie ustosunkował się do oskarżeń P. Nowaka nie tylko w wywiadach, ale i na samym koncercie. Dalej, w tym roku, krakowski koncert zespołu Behemoth opóźnił się o dobre 40 minut, bo ponoć P. Nowak złożył skargę, że względy bezpieczeństwa nie zostały dotrzymane i nasłał Straż Miejską, by wszystko sprawdziła. Nie wiem, ile w tym jest prawdy, ale takie informacje w mediach krążyły a koncert faktycznie się opóźnił. Aż dziw, że dwa koncerty Cannibal Corpse (2007, 2009) przeszły bez echa, podobnie jak ostatni koncert Samaela, na którym to - o zgrozo! - w tle wyświetlano kozła na tronie i pentagram! Być może P. Nowak jeszcze się nie doszkolił i ściga wybiórczo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

plus +

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://twierdzaotwarta.blogspot.com/2007/09/skyforger-zdoby-grd-na-partynicach. tml

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przepraszam autora tekstu, ale nie mam innej możliwości odpowiedzenia p.emgiełka.
Otóż, mój język nie odbiega od używanego przez innych internautów i daleki jest od używanego w "brukowcach", jak to Pan raczył określić.
Pan in spe profesor JRN, należy do specjalnego panteonu patriotów i nie mam nic przeciwko szacunkowi jakim go Pan obdarza. Ja go nie podzielam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ależ panie Maćku nic się nie stało oczywiście, tylko chciałem wyjaśnić tą sytuację;]

Komentarz został ukrytyrozwiń

plus dla autora za poczucie humoru.

Moim z całą pewnością nie obiektywnym zdaniem Panu Nowakowi nie udało się osiągnąć celu
opracowując pierwszą listę [listę zespołów].
Niestety czasem można uzykać wręcz przeciwny efekt niż zamierzony. Takim efektem są zachowania internautów oraz zespołów grających "satanistyczną muzykę" (*)
Toteż Pan Nowak próbując wybrnąć z nieco niezręcznej sytuacji (ku uciesze internautów)
chce również internautów dopisać do tejże listy, przez co jeszcze bardziej prowokuje (czasem złośliwych) internautów.


(*)Pozwolę sobie przytoczyć fragment oświadczenia zespołu KAT)
"Szanowni Państwo
Po usilnych prośbach ze strony mediów chcielibyśmy się odnieść do czarnej listy zespołów propagujacych satanizm. Otóż jest nam niezwykle miło że znaleźliśmy się w końcu na jakiejś liście i to na pierwszym miejscu, bez żadnej protekcji i znajomości, co jest niewątpliwie jednym z naszych największych sukcesów. Lista, która sama w sobie jest niezłym przebojem, wyróżnia nasz zespół tak jak nawet nie marzyliśmy. Serdecznie dziękujemy Panu Nowakowi, że pozwolił nam się znaleźć w tak doborowym towarzystwie i zachęcamy do tworzenia innych list (tym razem bliżej związanych z muzyką), w końcu tym się głównie zajmujemy. "

(Całość oświadczenia można znaleść na stronie zespołu KAT (http://kat.com.pl)

Komentarz został ukrytyrozwiń

[cyt]
ale, my nie mówimy o profesorze, tylko o Ryszardzie Nowaku http://tnij.org/9jg tym. I tu proszę sobie poczytać
[/cyt]
Dlatego właśnie moje słowa skierowałem TYLKO do pani SN. Jeszcze raz przepraszam, Pawle, za tą osobistą "wycieczkę" w TYM miejscu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

ale, my nie mówimy o profesorze, tylko o Ryszardzie Nowaku http://tnij.org/9jg tym. I tu proszę sobie poczytać

Komentarz został ukrytyrozwiń

Slucham starych kawałków Metallici, lubię Megadeth, nie wzgardzę Runnung Wild i innymi "metalopodobnymi" zespołami, uwielbiam też Stonesów, proszę dopisać mnie do zakazanej lsity, z poważaniem, MB

:D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.