Facebook Google+ Twitter

Atak wirusa świńskiej grypy w Wielkopolsce

Wirus A/H1N1 pojawił się na zachodzie naszego kraju, w województwie wielkopolskim. Świńska grypa zaatakowała dwóch mężczyzn, przebywają oni na oddziale intensywnej opieki medycznej w szpitalu w Koninie i Poznaniu.

 / Fot. Mateusz WawrowskiW zeszłym tygodniu wirus świńskiej grypy pojawił się na południu Polski. W śląskich szpitalach przebywa ponad 15 osób, w różnym stanie zdrowia. Natomiast z początkiem tego tygodnia w Wielkopolsce stwierdzono dwa przypadki wirusa A/H1N1.

Przed sylwestrem, 60-letni mężczyzna trafił do wojewódzkiego szpitala w Koninie. Lekarze zlecili badania na obecność wirusa A/H1N1 w organizmie pacjenta. Kilka dni temu sanepid potwierdził przypuszczenia personelu medycznego z konińskiego szpitala. Chory mężczyzna aktualnie przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej.

Kolejny przypadek wirusa świńskiej grypy wykryto 1 stycznia 2013 roku u 47-letniego mężczyzny z Wrześni. Kilka dni później został przewieziony do szpitala klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Zarażony wirusem leży w ciężkim stanie, na oddziale intensywnej opieki medycznej.

Natomiast do Wielkopolskiego Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii przy ul. Szamarzewskiego w Poznaniu zgłosił się mieszkaniec Pleszewa z podejrzeniem świńskiej grypy, jednak po wykonaniu badać okazało się, że była to jednak sezonowa grypa.

Jak ustrzec się przed chorobą?

Główny Inspektorat Sanitarny przypomina, aby zachować wszelkie środki ostrożności. Dokładnie myć ręce pod bieżącą wodą i unikać kontaktu z chorymi na grypę. Gdyby pojawiły się objawy choroby należy pozostać w domu, pić dużo płynów i zażywać środki przeciwzapalne. Niewyleczona choroba niesie za sobą powikłania, które mogą zagrażać życiu. Najbardziej uważać na siebie muszą osoby z tzw. grupy ryzyka są to m.in. osoby powyżej 65. roku życia, kobiety w ciąży i dzieci do lat dwóch.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wirus tzw świńskiej grypy został rozpracowany [ wiadomo jak leczyć] i nie jest już taki groźny jak w minionym sezonie.
Powikłania zdarzają się przy każdym typie wirusa. Zasmucające jet to ,że tylko 7% ludzi się zaszczepiło . Szczególnie tych z grupy ryzyka .
Uważam ,że popularyzacja szczepień p-w grypie jest zbyt mała.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.