Facebook Google+ Twitter

Atak zimy na Bałkanach. Serbowie mają tydzień wolnego

Serbski rząd ostrzega, że system energetyczny kraju jest na granicy załamania. W obawie o jego stabilność, władze uznały, że przyszły tydzień będzie wolny od pracy. Ze śnieżycami i mrozami walczą także inne kraje na Bałkanach.

 / Fot. Kabelleger, Creative Commons 3.0 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Schneer%C3%A4umung_Saltfjell_2.jpg Przyszły tydzień będzie dla Serbów wolny od pracy. Pozamykane będą przedsiębiorstwa państwowe, szkoły i urzędy. Rząd zaleca, aby także właściciele firm prywatnych, dali swoim pracownikom wolne. Taki stan rzeczy spowodowany jest sytuacją energetyczną panującą w kraju. Elektrociepłownie pracują z całą mocą, a zużycie prądu jest największe w historii.

Czytaj także: Zobacz jak z atakiem zimy walczą Japończycy

Serbia walczy z intensywnymi opadami śniegu niemal od miesiąca. Największe problemy mają mieszkańcy miejscowości górskich. 50 tys. ludzi z powodu ekstremalnych warunków atmosferycznych, zostało uwięzionych w swoich domach. Wiele dróg jest nieprzejezdnych.

Czytaj także: W Czechach rozwija się "mroźna turystyka"

Serbia to nie jedyny kraj na Bałkanach, który zmaga się ze skutkami mroźnej i śnieżnej zimy - podaje TVN Meteo. W Czarnogórze zalega ponad pół metra białego puchu. W Bułgarii wstrzymana została żegluga po Dunaju, a w niektórych rejonach Rumunii, śnieg sięga dachów domów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.