Facebook Google+ Twitter

Atak zimy na Wyspach Brytyjskich. Chaos na drogach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-31 18:32

Wyspy Brytyjskie przeżywają kolejny w tym roku atak zimy. Od wtorku nad Szkocją i Irlandią Północną szaleją zamiecie śnieżne - i zanosi się na więcej opadów.

Mimo kalendarzowej wiosny, huraganowe wiatry wiejące z prędkością 100 km/godz i towarzyszący im śnieg spowodowały chaos na drogach. W Szkocji na śliskiej nawierzchni doszło do wielu wypadków, w tym TIRów i autobusu szkolnego, który zjechał dziś rano z drogi i przewrócił się na bok. Wszystkie dzieci wyszły z wypadku z życiem, ale kilkoro odniosło poważne obrażenia.

Również w Irlandii Północnej śnieżyca zaskoczyła na drodze autobus szkolny, który utknął w zaspach. Dzieci znalazły schronienie w okolicznych domach. Stanęły połączenia promowe na szkockie wyspy i przez cieśninę oddzielającą Szkocję od Irandi. Po obu jej stronach wichura pozrywała kable wysokiego napięcia. W Ulsterze prawie 50 tysięcy domów zostało pozbawionych prądu, w Szkocji 15 tysięcy. Na domiar złego, na niżej położonych terenach Szkocji śnieg zmienił się w ulewę, która przepełniła kilka rwących rzek i grozi powodziami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.