Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17803 miejsce

Atak zimy. Pogoda paraliżuje komunikację. Raport z Polski

Tragiczne warunki pogodowe skutecznie utrudniają podróże. Drogi są zablokowane, loty z Warszawy, Poznania i Gdańska zostały odwołane, a ludzie w wielu regionach kraju pozbawieni są prądu i gazu.

Robotnik odmraża zwrotnicę tramwajową na ul. Podgórnej. / Fot. PAP/Adam CiereszkoW Warszawie nie ma chyba środka komunikacji, któremu można by zaufać. Pociągi i tramwaje zatrzymywane są przez pękające szyny, szczególnie na głównych węzłach komunikacyjnych. Autobusy poruszają się o wiele wolniej, ponieważ miasto nie nadąża z usuwaniem śniegu z ich tras, dlatego pasażerowie powinni uzbroić się w cierpliwość. Mimo wszystko, transport publiczny jest lepszym rozwiązaniem niż poruszanie się własnym samochodem.

Z powodu zderzenia autobusu 133 z pociągiem zablokowana jest prawie cała Białołęka - szczególnie przy ul. Mehoffera, natomiast na krajowej 718 przewrócił się tir, co utrudnia poruszanie się na trasie Pruszków-Ołtarzew. Niestety, sytuacja na Mazowszu w najbliższym czasie nie ulegnie poprawie - do końca dnia może spaść jeszcze 20 cm śniegu.

W województwie łódzkim drogi krajowe są przejezdne, ale jazdę po nich utrudnia błoto pośniegowe. W Łodzi na skrzyżowaniu al. Kościuszki z al. Mickiewicza wykoleił się tramwaj, ale po pozostałej części miasta można poruszać się w miarę swobodnie. Nocne opady śniegu spowodowały utrudnienia w ruchu w województwie świętokrzyskim. Policja musiała wyciągać z zasp karetki pogotowia.

W Białymstoku wszystkie służby zostały zmobilizowane do odśnieżania miasta, gdyż władze nie chcą dopuścić do ponownego zakorkowania obwodnicy, którą poruszają się tiry.

Bardzo ciężkie warunki są w województwie kujawsko-pomorskim z powodu intensywnych nocnych i porannych opadów śniegu. W wielu miejscach drogi zatarasowane są przez tiry. W Bydgoszczy wprowadzono darmowe bilety na komunikację miejską.

Warunki na drogach pogarszają się też w województwie pomorskim. Najtrudniejsza sytuacja jest w rejonie Chojnic i Człuchowa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 03.12.2010 00:09

Tak,oczywiście wygląda to tragicznie,ale tylko wygląda,bo taka pogoda już była kiedyś w Polsce i 100 lat,i 200 lat i1000 lat temu.Lecz,wtedy na pewno nikt nie narzekał,że mróz,że ślisko,że korki..itd.
Wina leży na cywilizacji,ponieważ ludziom trzeba jechać gdzieś aby coś zarobić,coś sprzedać,załatwić...i robią sami sobie kłopoty,a potem jeszcze narzekają...na pogodę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ewa.
  • Ewa.
  • 02.12.2010 22:42

Zachodniopomorskie nie radzi sobie, a szczególnie Szczecin. Drogi nieodśnieżone, korki na drogach, spóźnienie albo i całkowity brak autobusów. Jedynie tramwaje (póki co) spisują się dosyć dobrze.
Ogólnie rzecz biorąc koszmar.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oj wiem coś o tym, wczoraj z Warszawy do Kielc jechałem 5 godz. Dramat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.