Facebook Google+ Twitter

Atak zimy sparaliżował Moskwę. Może spaść nawet 50 cm śniegu

1700 brygad drogowców walczy z atakiem zimy w Rosji. W mieście ogłoszono alarm pogodowy. Do weekendu ma spaść nawet pół metra świeżego białego puchu.

Meteorolodzy prognozują, że do weekendu może spaść nawet pół metra białego puchu. / Fot. Svetlov Artem, Creative Commons 3.0, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Moscow_tram_0211_20120103_150.jpg?uselang=pl Stolicę Rosji sparaliżował padający obficie od środy śnieg. Opadom towarzyszy silnie wiejący wiatr. W mieście ogłoszono alarm pogodowy. Na ulicach tworzą się gigantyczne korki. Władze apelują do mieszkańców o pozostawienie samochodów w domu i korzystanie z komunikacji miejskiej. Niestety prośby nie odnoszą spodziewanego rezultatu.

"Śniegu już jest za dużo, nie ma jak chodzić. Chce mi się spać, boli mnie głowa. Śnieg to zło - mówi cytowana przez TVN Meteo mieszkanka Moskwy, Ania.

Dziś rano na ulicach zalegało 16 cm śniegu. Meteorolodzy prognozują, że do weekendu może spaść nawet pół metra białego puchu. Okazuje się, że na tym nie koniec. Zdaniem ekspertów, Rosjan czeka najsroższa zima od 50. lat.

W ubiegły roku moskiewska administracja była krytykowana za usuwanie skutków zimy. Tym razem ma być inaczej. "Zwróciłem się do pracowników administracji, by bacznie przypatrywali się warunkom pogodowym. Aura nie powinna nas zaskoczyć" - stwierdził mer Moskwy Siergiej Sobianin.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

No nasi drogowcy i tak pewnie zostaną zaskoczeni przez zimę .. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wstyd, że nie zadeklarowaliśmy jeszcze pomocy naszych speców od zimy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.