Facebook Google+ Twitter

Atak zwyrodnialców na łódzkie ZOO. Padła druga żyrafa

Jak donoszą łódzkie media, w nocy z soboty na niedzielę grupa kilkunastu chuliganów wtargnęła na teren łódzkiego ZOO, pokonując trzymetrowy mur od strony ul. Krzemienieckiej. Ofiarą ataku zwyrodnialców stała się młoda żyrafa - Suri.

Sonda

Czy łódzka policja złapie bandytów?

Samiec Tofik - ostatnia z trzech żyraf w ZOO w Łodzi. W łódzkim ogrodzie zoologicznym padła 14 bm. druga żyrafa. Dyrekcja ogrodu nie wyklucza, że śmierć zwierzęcia może mieć związek z wandalami, którzy w nocy z 12 na 13 bm. włamali się na teren ZOO. / Fot. PAP/G.MichałowskiZdziczenie sięga dna. Widocznie kilkunastoosobowej grupie chuliganów, wracających nocą z soboty na niedzielę z imprezy sportów walki w łódzkiej Arenie, mało było "estetycznych" wrażeń, skoro postanowili pokonać trzymetrowy mur, oddzielający tereny ogrodu od ul. Krzemienieckiej i dokonać dewastacji łódzkiego ZOO.

Głównym obiektem agresji bandytów były przebywające nocą na wybiegu tygrysy. Zwierzęta zostały obrzucone przez zwyrodnialców fragmentami parkowych ławek i innymi ciężkimi przedmiotami.
Wybieg dla tygrysów znajduje się w niedalekiej odległości od żyrafiarni - chluby łódzkiego ogrodu zoologicznego.

Najtragiczniejszą ofiarą nocnej inwazji bandytów stała się najmłodsza w stadzie żyrafa Suri. Zwierzę nie żyje.

Tablice wyrwane przez wandali w ZOO w Łodzi. / Fot. PAP/G.MichałowskiInternauci, komentujący napad bandytów na Bogu ducha winne zwierzęta, są wyjątkowo w swoich ocenach zgodni. Bestialstwo bandytów powinno zostać przykładnie ukarane. Sęk jednak tkwi w tym, że ani ochroniarzom placówki, ani Straży Miejskiej nie udało się złapać choć jednego z nich. Kilkunastoosobowa wataha musiała wykazywać się świetną sprawnością fizyczną, skoro mimo dokonania licznych zniszczeń na terenie ZOO udało się jej zbiec z placu "boju" bez szwanku.

Dochodzenie w tej bulwersującej sprawie prowadzi KW Policji. Oby z konkretnym skutkiem. Oprawcom zwierząt z łódzkiego Zoo grozi pięć lat pozbawienia wolności. Internauci uważają, że to stanowczo za mało. I z pewnością mają rację. W dyskusjach na forum mówi się także o przydzieleniu bandytów do sprzątania klatek na okres co najmniej pięciu lat. Najlepiej byłoby, gdyby bandyci mogliby się "zrehabilitować" w klatkach dla zwierząt drapieżnych. Osobiście ten pomysł popieram.

Z ostatniej chwili: Jak donosi "Dziennik Łódzki", kolejną, śmiertelną ofiarą napaści bandytów na ogród zoologiczny jest druga żyrafa.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (30):

Sortuj komentarze:

Pani Lidio, ja także w pierwszej chwili gdy przeczytałam wiadomość o śmierci młodszej żyrafy, nie mogłam przyjąć do wiadomości tego faktu. Fakty jednak są okrutne. Suri padła na zawał serca (pęknięcie zastawki) na skutek bardzo silnego stresu - spowodowanego bandyckim napadem na ZOO przez kilkunastu bezmózgowców. Nic nie wiem na temat tego czy ochrona jest tam dobra czy zła. Myślę sobie, że dochodzenie w tej sprawie wyjaśni co trzeba.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lidia Muradian
  • Lidia Muradian
  • 16.05.2012 19:15

Właśnie w sobotę byłam w tym ZOO. Nie wierzę, że ktoś mógł coś takiego zrobić. I nie wierzę, że tak słaba jest ochrona w łódzkim ZOO

Komentarz został ukrytyrozwiń
KOA1992
  • KOA1992
  • 16.05.2012 00:10

Ja pierdziele co za debile, zamknąć takich w klatce i zdewastować ich samych po tym co oni odwalili.
Bez komentarza... .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Największe serwisy internetowe w Europie, ale także w Azji, Kanadzie czy Australii opisują i komentują wydarzenia z nocy z soboty na niedzielę. We wtorek nagrodę, 5 tys. zł, za pomoc w złapaniu chuliganów wyznaczyła Straż dla Zwierząt w Polsce. Tego samego dnia po południu kolejną nagrodę, także w wysokości 5 tys. zł, wyznaczyła prezydent Łodzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ad Rem, Póki co - władz samorządowe miasta głowią się - skąd znaleźć w budżecie środki na założenie monitoringu w ZOO. To ma kosztować około 1 miliona zł. , a kasa miejska podobno świeci pustkami. Jasne, że ocalałej żyrafie, czyli Tofikowi jest teraz smutno, ale lepiej byłoby, gdyby monitoring i oświetlenie przy żyrafiarni (przynajmniej) jednak było. Nigdy nie wiadomo, czy znowu nie wpadnie jakimś kretynom do głowy kolejny atak na tę część ogrodu zoologicznego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
  • ad Rem
  • 15.05.2012 18:38

Czy jest możliwość aby społeczność W 24 DOŁOŻYŁA SIĘ DO KUPNA żyraf . Smutno samemu , który ocalał .

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
  • ad Rem
  • 15.05.2012 18:33

To jest tak niesamowicie smutne ,że nie wiadomo co pisać. Czy można się dziwić ,że zwierzęta uciekają przed człowiekiem ? Wiedzą ,że to najokrutniejszy ssak .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Patologia w kraju sięgnęła już kolejnego poziomu.
Nawet nie wiem co napisać...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ktoś jeszcze ufundował prywatnie nagrodę 1000 zł, więc jest 11 000.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ad mój komentarz z godz. 15:18. Okazuje się że pani prezydent Zdanowska "odpaliła" na nagrodę nie 11.000 zł, a 5.000 zł. Tyle samo daje Straż dla Zwierząt. Czyli pula nagród za wskazanie bandziorów wynosi zł 10.000.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.