Facebook Google+ Twitter

Atak zwyrodnialców na łódzkie ZOO. Padła druga żyrafa

Jak donoszą łódzkie media, w nocy z soboty na niedzielę grupa kilkunastu chuliganów wtargnęła na teren łódzkiego ZOO, pokonując trzymetrowy mur od strony ul. Krzemienieckiej. Ofiarą ataku zwyrodnialców stała się młoda żyrafa - Suri.

Sonda

Czy łódzka policja złapie bandytów?

Samiec Tofik - ostatnia z trzech żyraf w ZOO w Łodzi. W łódzkim ogrodzie zoologicznym padła 14 bm. druga żyrafa. Dyrekcja ogrodu nie wyklucza, że śmierć zwierzęcia może mieć związek z wandalami, którzy w nocy z 12 na 13 bm. włamali się na teren ZOO. / Fot. PAP/G.MichałowskiZdziczenie sięga dna. Widocznie kilkunastoosobowej grupie chuliganów, wracających nocą z soboty na niedzielę z imprezy sportów walki w łódzkiej Arenie, mało było "estetycznych" wrażeń, skoro postanowili pokonać trzymetrowy mur, oddzielający tereny ogrodu od ul. Krzemienieckiej i dokonać dewastacji łódzkiego ZOO.

Głównym obiektem agresji bandytów były przebywające nocą na wybiegu tygrysy. Zwierzęta zostały obrzucone przez zwyrodnialców fragmentami parkowych ławek i innymi ciężkimi przedmiotami.
Wybieg dla tygrysów znajduje się w niedalekiej odległości od żyrafiarni - chluby łódzkiego ogrodu zoologicznego.

Najtragiczniejszą ofiarą nocnej inwazji bandytów stała się najmłodsza w stadzie żyrafa Suri. Zwierzę nie żyje.

Tablice wyrwane przez wandali w ZOO w Łodzi. / Fot. PAP/G.MichałowskiInternauci, komentujący napad bandytów na Bogu ducha winne zwierzęta, są wyjątkowo w swoich ocenach zgodni. Bestialstwo bandytów powinno zostać przykładnie ukarane. Sęk jednak tkwi w tym, że ani ochroniarzom placówki, ani Straży Miejskiej nie udało się złapać choć jednego z nich. Kilkunastoosobowa wataha musiała wykazywać się świetną sprawnością fizyczną, skoro mimo dokonania licznych zniszczeń na terenie ZOO udało się jej zbiec z placu "boju" bez szwanku.

Dochodzenie w tej bulwersującej sprawie prowadzi KW Policji. Oby z konkretnym skutkiem. Oprawcom zwierząt z łódzkiego Zoo grozi pięć lat pozbawienia wolności. Internauci uważają, że to stanowczo za mało. I z pewnością mają rację. W dyskusjach na forum mówi się także o przydzieleniu bandytów do sprzątania klatek na okres co najmniej pięciu lat. Najlepiej byłoby, gdyby bandyci mogliby się "zrehabilitować" w klatkach dla zwierząt drapieżnych. Osobiście ten pomysł popieram.

Z ostatniej chwili: Jak donosi "Dziennik Łódzki", kolejną, śmiertelną ofiarą napaści bandytów na ogród zoologiczny jest druga żyrafa.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (30):

Sortuj komentarze:

Pani Lidio, ja także w pierwszej chwili gdy przeczytałam wiadomość o śmierci młodszej żyrafy, nie mogłam przyjąć do wiadomości tego faktu. Fakty jednak są okrutne. Suri padła na zawał serca (pęknięcie zastawki) na skutek bardzo silnego stresu - spowodowanego bandyckim napadem na ZOO przez kilkunastu bezmózgowców. Nic nie wiem na temat tego czy ochrona jest tam dobra czy zła. Myślę sobie, że dochodzenie w tej sprawie wyjaśni co trzeba.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lidia Muradian
  • Lidia Muradian
  • 16.05.2012 19:15

Właśnie w sobotę byłam w tym ZOO. Nie wierzę, że ktoś mógł coś takiego zrobić. I nie wierzę, że tak słaba jest ochrona w łódzkim ZOO

Komentarz został ukrytyrozwiń
KOA1992
  • KOA1992
  • 16.05.2012 00:10

Ja pierdziele co za debile, zamknąć takich w klatce i zdewastować ich samych po tym co oni odwalili.
Bez komentarza... .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Największe serwisy internetowe w Europie, ale także w Azji, Kanadzie czy Australii opisują i komentują wydarzenia z nocy z soboty na niedzielę. We wtorek nagrodę, 5 tys. zł, za pomoc w złapaniu chuliganów wyznaczyła Straż dla Zwierząt w Polsce. Tego samego dnia po południu kolejną nagrodę, także w wysokości 5 tys. zł, wyznaczyła prezydent Łodzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ad Rem, Póki co - władz samorządowe miasta głowią się - skąd znaleźć w budżecie środki na założenie monitoringu w ZOO. To ma kosztować około 1 miliona zł. , a kasa miejska podobno świeci pustkami. Jasne, że ocalałej żyrafie, czyli Tofikowi jest teraz smutno, ale lepiej byłoby, gdyby monitoring i oświetlenie przy żyrafiarni (przynajmniej) jednak było. Nigdy nie wiadomo, czy znowu nie wpadnie jakimś kretynom do głowy kolejny atak na tę część ogrodu zoologicznego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
  • ad Rem
  • 15.05.2012 18:38

Czy jest możliwość aby społeczność W 24 DOŁOŻYŁA SIĘ DO KUPNA żyraf . Smutno samemu , który ocalał .

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
  • ad Rem
  • 15.05.2012 18:33

To jest tak niesamowicie smutne ,że nie wiadomo co pisać. Czy można się dziwić ,że zwierzęta uciekają przed człowiekiem ? Wiedzą ,że to najokrutniejszy ssak .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Patologia w kraju sięgnęła już kolejnego poziomu.
Nawet nie wiem co napisać...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ktoś jeszcze ufundował prywatnie nagrodę 1000 zł, więc jest 11 000.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ad mój komentarz z godz. 15:18. Okazuje się że pani prezydent Zdanowska "odpaliła" na nagrodę nie 11.000 zł, a 5.000 zł. Tyle samo daje Straż dla Zwierząt. Czyli pula nagród za wskazanie bandziorów wynosi zł 10.000.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.