Facebook Google+ Twitter

Ateny. Anarchiści przez kilka godzin okupowali radio Flash

Sympatycy ugrupowania Walka Rewolucyjna zajęli ateńską rozgłośnię by wyrazić swoje przekonania i poparcie dla uwięzionych kolegów. Przez cztery godziny około 30 osób pozostawało na terenie ateńskiego radio Flash.

public domain strona: http://pixabay.com/ / Fot. Hans http://pixabay.com/pl/profile/Hans/ Radio Flash jest prywatną stacją radiową, która dziś przed południem stała się obiektem najścia grupy niespodziewanych gości. Sympatycy ugrupowania Walka Rewolucyjna zajęli radio i zażądali możliwości wygłaszania swoich komunikatów i apeli - poinformował Athens News. Ich akcja była też elementem solidaryzmu z ośmioma członkami WR, którzy pozostają w dyspozycji wymiaru sprawiedliwości.

Dziennikarz z Radio Flash, Argiris Kostakis powiedział, że spełniono żądania WR i dodał, że młodzi ludzie nie dopuścili się aktów przemocy.

Walka Rewolucyjna jest uważana za ugrupowanie o charakterze terrorystycznym. Od 2003r. postrzega się ją też jako najniebezpieczniejszą w Grecji za sprawą zamachów na ambasady, banki i inne instytucje użyteczności publicznej. Członkowie lewicowo zorientowanej WR zostali też zauważeni przez rząd Stanów Zjednoczonych, który uznał ich jednoznacznie za terrorystyczne ugrupowanie.

Star Telegram doniosło, że według oświadczeń policji, aresztowano 20 uczestników najścia. Podejrzani są o popełnienie przestępstwa związanego z terroryzmem.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.