Facebook Google+ Twitter

Atlas musi się odwołać. Żużlowi mistrzowie Polski wciąż nie mają licencji na sezon 2007

  • Źródło: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
  • Data dodania: 2006-11-21 12:08

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że WTS jest jedynym klubem, który nie otrzymał pozwolenia na starty w przyszłorocznych rozgrywkach Ekstraligi Żużlowej S.A. Działacze PZMotu odmówili przyznania Atlasowi licencji, gdyż klub nie przedłożył dokumentów świadczących o przekształcaniu stowarzyszenia w sportową spółkę akcyjną.

„Zdaniem WTS-u decyzja wydana została z naruszeniem przepisów prawa, albowiem do dnia rozpatrywania wniosków licencyjnych nie została formalnie powołana liga zawodowa” – czytamy m.in. w oświadczeniu klubu. I jest to fakt niepodważalny, ponieważ wciąż nie ma umowy między PZMotem a Ekstraligą Żużlową o przekazaniu rozgrywek. Zatem WTS, ubiegając się o licencję, nie miał obowiązku przedstawiania takich dokumentów.

Jason Crump może spać spokojnie. Działacze WTS-u działają zgodnie z prawem. Fot. Tomasz HołodDo jutra władze WTS-u mają czas na złożenie odwołania, co rzecz jasna uczynią. – Inne kluby otrzymały warunkowo licencję mimo zadłużenia. My we Wrocławiu nie mamy długów ani wobec zawodników, ani wobec innych podmiotów i takie dokumenty przesłaliśmy. Ale to, okazuje się, nie jest najważniejsze – twierdzi wiceprezes WTS-u Krystyna Kloc. – Przekształcenie w spółkę wiąże się z kosztami. Przejęcie wszelkich zobowiązań też nie jest prostą sprawą, a to przecież WTS ma np. umowę o organizację GP. Nie wyobrażam sobie jednak, by miało nas zabraknąć w lidze. Jesteśmy przygotowani na wszystko – dodaje.
My dodamy, że wrocławianie mają też opinię prawnika, opowiadającą się po ich stronie. Cała sprawa jest niejako manifestacją, uświadamiającą, że PZMot nie ma prawa narażać klubów na niepotrzebne wydatki, skoro dziś nie wiadomo jeszcze, czy podpisze umowę z Ekstraligą Żużlową.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.