Facebook Google+ Twitter

Atlas Wrocław pozostaje w żużlowej Ekstralidze

W najbliższą niedzielę miał odbyć się pierwszy mecz barażowy, jednak decyzją Głównej Komisji Sportu Żużlowego spotkanie o uczestnictwo w CenterNet Mobile Speedway Ekstralidze walkowerem wygrał zespół z Wrocławia.

Łotewski SK LOKOMOTIVE Daugavpils zrezygnował z uczestnictwa w meczach barażowych które miały odbyć się 11 i 18 października 2009. Decyzja o walkowerze na korzyść wrocławskiej "Sparty" zapadła za zgodą obu klubów. WTS nie będzie domagało się od Łotyszy pokrycia strat, jakie klub poniosło w wyniku nierozegrania zaplanowanych spotkań, w zamian za to pozostanie w najwyższej klasie polskich rozgrywek żużlowych.

Zespół z Daugavpils zrezygnował z walki o Ekstraligę, gdyż w przypadku wygrania baraży nie byłby w stanie spełnić wymogów stawianych przez organizatorów. Podopieczni Nikołaja Kokina w przyszłym sezonie nadal będą ścigać się w polskiej I lidze.

Łotewski zespół w polskich rozgrywkach ligowych bierze udział od 2005 roku, wcześniej występował w ligach fińskiej i rosyjskiej, zaś w latach 1964 - 1991 występował lidze radzieckiej.

Atlas Wrocław miał wziąć udział w spotkaniu barażowym po pewnym zwycięstwie nad Lotosem Gdańsk w dwumeczu o 7. i 8. miejsce Ekstraligi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.