Facebook Google+ Twitter

Atomowa energia Punky Reggae Live w Poznaniu - relacja

W piątkowy wieczór ekipa trasy Punky Reggae Live zawitała do poznańskiego klubu Eskulap. To już szósta edycja przedsięwzięcia, organizowanego przez płocki zespół Farben Lehre, które na jednej scenie łączy brzmienia ska, reggae i punk.

Tabu/Punky Reggae live 2009, Poznań / Fot. Marcin MajewskiW piątkowy wieczór ekipa trasy Punky Reggae Live zawitała do poznańskiego klubu Eskulap. To już szósta edycja przedsięwzięcia, organizowanego przez płocki zespół Farben Lehre, które na jednej scenie łączy brzmienia ska, reggae i punk. W koncertowym rozkładzie jazdy, który objął 27 miast, po raz pierwszy pojawiły się kluby: "Wiatrak" w Zabrzu i "Eden" w Elblągu. Do Poznania zaś zawitały: Farben Lehre, Tabu, Leniwiec i Bimber Poland. Zanim jednak przyszedł czas na danie główne, swe możliwości zaprezentowało Tabu.

Wojtek Wojda/Tabu/Punky Reggae live 2009, Poznań / Fot. Marcin MajewskiNa repertuar ośmioosobowego składu złożyły się (mniej więcej po równo) dwa albumy: "Jednosłowo" ( 2006) z "Dzieci Jah", "Wojownik", "Jedno słowo", "Tyle mam" i "Sarny"; z tegorocznej "Salut (Zima Records 2009)" zabrzmiały: "Bang bang", "Salut", "Ludzie", "Fiz", "Tlen", "Argumenty". Świetna mieszanka bujającego reggae i ska z bogatym instrumentarium (2 gitary, bas, perkusja, puzon, trąbka, saksofon, klawisze), w połączeniu z pozytywnym przekazem, skutecznie rozkołysała publikę, w tym piszącego te słowa. Pod koniec występu do grupy dołączył Wojtek Wojda z Farben Lehre. Tabu warto przyjrzeć się bliżej.
Wojtek Wojda/Punky Reggae live 2009, Poznań / Fot. Marcin Majewski
Jednak prawdziwe szaleństwo zaczęło się wraz z wyjściem na scenę płockiej ekipy Farben Lehre - publika zaczęła napierać na barierki, a ochrona musiała się starać, by pozostały one w miarę na swoim miejscu. Artyści wystartowali od klasyka The Ramones - "Hey ho, Let's Go". Na drugi ogień poszli "Wiecznie młodzi". I trzeba przyznać, że tytuł utworu doskonale oddaje sceniczną dyspozycję formacji, dowodzonej przez Wojtka Wojdę. Frontman uwijał się na scenie jak w ukropie, wprost kipiąc energią.
Farben Lehre/Punky Reggae live 2009, Poznań / Fot. Marcin Majewski
Z wydanej w 1991 roku płyty, zabrzmiały też tytułowe "Atomowe zabawki", nieśmiertelna "Matura" czy "Rozkołysanka". Z debiutanckiego krążka "Bez pokory" poleciały "Helikoptery". W koncertowym secie przeważał nowszy materiał, z drugiej połowy kariery grupy. Poprzednik zeszłorocznej "Snukrainy" - "Farbenheit", objawił się w postaci "Szwajcarii" i "Terrorystanu", a "Pozytywka " - klasykiem "Spodnie z G-Su" i "Judaszem", z chyba najbardziej dosadnym tekstem w dotychczasowej karierze zespołu.
Punky Reggae live 2009, Poznań / Fot. Marcin Majewski
„Nic nie może wiecznie trwać”, jak mówią słowa jednego z naszych rodzimych evergreenów i nawet wiecznie młodzi, jak sami siebie określają płocczanie, musieli zakończyć swój energetyczny występ. Nie mogło obyć się bez bisów tego wieczora, których domagało się chóralne: "Ku..a mać, dalej grać", wykrzyczane z tłumu, Konrad Wojda/Farben Lehre/Punky Reggae live 2009, Poznań / Fot. Marcin Majewskizapewne znane bywalcom punkowych koncertów. Na deser popularni Farbeni zaserwowali "Kolory", "Corridę" i "Pogodną". Ekipa z Płocka pokazała, że mimo dwudziestu lat na scenie są wciąż w doskonałej dyspozycji, a ich utwory najlepiej sprawdzają się na żywo.

Oficjalna strona Punky Reggae Live

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

hm a "kwachów" nie było? dziwne (u nas we wrocławiu dla odmiany publiczność krzyczała podobnie jak u Was "K...a mać, Acid grać" ;)
o, myślałem że tylko we wro spali na scenie :D
ps. jak robisz zdjęcia z lampą i masz możliwość regulacji jej mocy odejmij jej mocy tak do -1 (2 lub trzy działki) wtedy zdjęcia co prawda nie wyjdą takie jasne ale unikniesz przepalenia fragmentów...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.