Facebook Google+ Twitter

Atomowe zwarcie Tuska i Pawlaka

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-20 08:31

"Gazeta Wyborcza" pisze o rozbieżnościach pomiędzy Donaldem Tuskiem a Waldemarem Pawlakiem w kwestii powołania pełnomocnika rządu do spraw energetyki jądrowej.

Premier jest zwolennikiem szybkiej budowy elektrowni atomowych, zaś minister gospodarki chce, by za ten projekt odpowiadał naukowiec przeciwny energetyce jądrowej - wyjaśnia dziennik.

W lutym minister gospodarki na pełnomocnika rządu do spraw energetyki jądrowej zaproponował profesora Krzysztofa Żmijewskiego z Politechniki Warszawskiej. Gazeta dowiedziała się, że premier dotąd nie podpisał jego nominacji, gdyż naukowiec - były prezes Polskich Sieci Elektroenergetycznych - uchodzi za przeciwnika energetyki jądrowej.

Sam Żmijewski mówi w rozmowie z "Gazetą Wyborczą", że nie jest całkowicie przeciwny tej dziedzinie, ale uważa, iż priorytetem powinno być oszczędzanie energii. Według dziennika, taki pogląd podziela też Waldemar Pawlak, który chciałby postawić na oszczędzanie i odnawialne źródła energii. Tymczasem premier chciałby, żeby do 2020 roku powstała przynajmniej jedna elektrownia atomowa.

Szczegóły w "Gazecie Wyborczej".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 20.03.2009 08:49

Najważniejsze to różnić się pięknie... i przyjaźnie :-))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.