Facebook Google+ Twitter

Atoms for Peace kolejnymi gwiazdami Malta Festival Poznań

Na zakończenie tegorocznej edycji festiwalu, 20 lipca, wystąpi ATOMS FOR PEACE - supergrupa, w której spotkali się charyzmatyczny frontman Radiohead -Thom Yorke i jeden z najlepszych basistów na świecie - Flea z Red Hot Chilli Pepers.

Thom Yorke już po raz drugi przyjeżdża do Poznania na zaproszenie Malta Festival Poznań - cztery lata temu był tu z Radiohead na zorganizowanym przez „Maltę”, na zlecenie miasta, koncercie z cyklu Poznań dla Ziemi. Teraz, razem z kolegami ze swojej nowej formacji zagra pierwszy w Polsce koncert promujący debiutancki album ATOMS FOR PEACE - Amok.

Skład ATOMS FOR PEACE, oprócz Yorke’a i Flea tworzą długoletni producent Radiohead - Nigel Godrich (klawisze i syntezatory), perkusista Joey Waronker, znany ze współpracy m. in. z Beckiem i R.E.M. oraz brazylijski instrumentalista Mauro Refosco (instrumenty perkusyjne), który wcześniej grał m.in. z Davidem Byrnem i Brianem Eno. Muzycy spotkali się pod koniec 2009 r. z inspiracji Yorke’a, który chciał zaprezentować na koncertach utwory ze swojej solowej płyty The Eraser. Ale już w czasie pierwszego występu zespół zagrał piosenkę Judge, Jury, and Executioner, którą Yorke nazwał pierwszym wspólnym utworem ATOMS FOR PEACE. We wrześniu 2011 r. pojawiły się informacje o pracach nad albumem, a rok później „Atomsi” wypuścili na iTunes singla Default.

25 lutego ukazał się debiutancki album zespołu - Amok. Płyta zebrała doskonałe recenzje i już w tydzień po wejściu na rynek zajęła 5 miejsce w zestawieniu Official UK Albums Top 100-najwyższe wśród nowości, a ogłoszenie pierwszej europejskiej trasy ATOMS FOR PEACE wywołało falę entuzjazmu zarówno wśród fanów poszczególnych muzyków tworzących nową supergrupę jak i ich macierzystych zespołów. Tym bardziej cieszy więc fakt, że Malta Festival Poznań jest częścią tej trasy.

Chociaż Thom Yorke odgrywa w zespole niewątpliwie wiodącą rolę, to jak zauważył recenzent magazynu Rolling Stone, Amok rozwiewawszelkie wątpliwości co do tego, czym jest ATOMS FOR PEACE. To nie sesyjny skład wspierający gwiazdę, ale zespół z prawdziwego zdarzenia. To odrębna przestrzeń pozwalająca muzykom na wspólne tworzenie nowej jakości i wyzwalająca w nich nową energię. Amok to najcieplejsza, najbardziej „odjechana” płyta w dorobku Yorke’a: dziewięć piosenek, w których technologia komputerowa kolejnej generacji zderza się z dziką, funkową improwizacją. To, jaką
przyjemność sprawia Yorke’owi granie z „Atomsami” słychać wyraźnie w jego głosie, śpiewa ze swobodą i luzem, który rzadko można usłyszeć na płytach Radiohead. Jest tu i teraz, zatraca się w rytmie, świetnie się bawi. A tym, co napędza całość, są doskonałe, zapętlone partie basowe w wykonaniu Flea.

20 lipca, na zakończenie Malta Festival Poznań, jako jedni z pierwszych w Europie, będziemy mogli doświadczyć tej nowej, porywającej energii, którą generuje ATOMS FOR PEACE.

A wcześniej - 28 czerwca - zapraszamy na spotkanie z legendą muzyki elektronicznej i jednym z najważniejszych zespołów wszechczasów - grupą KRAFTWERK.

ATOMS FOR PEACE @ Malta Festival Poznań

20 lipca 2013
Poznań, Plac Marka, MTP

Bilety w sprzedaży od 15 marca na www.malta-festival.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.