Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20464 miejsce

Atos przejmuje Xerox. Czy mamy nowego lidera usług IT?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2015-01-13 09:36

Atos przejmie biznes outsourcingowy IT od Xerox niemal potrajając swój zasięg w Stanach, który stanie się największym obszarem operacyjnym firmy. Atos stanie się jednym z głównych dostawców usług IT dla Xerox.

Atos, globalna firma z obszaru usług dla biznesu, technologii oraz zarządzania dokumentami, ogłosiła zamiar zakupu działalności ITO firmy Xerox za 1,05 miliarda dolarów i stania się głównym dostawcą usług IT dla firmy Xerox. Dodatkowo, transakcja ta pozwoli na wprowadzenie nowych poziomów współpracy w obsłudze klienta oraz innowacyjnych rozwiązań, zwiększających światowej klasy możliwości ITO od Atos i podkreślając doświadczenie Xerox w dziedzinie BPO i document outsourcing.

W ramach transakcji Atos doda istniejących klientów Xerox, w tym firmy o pierwszorzędnym znaczeniu w USA do swojej bazy klientów, aby towarzyszyć im w ich drodze cyfrowej transformacji. Z szacowanym dochodem na poziomie 1,5 miliarda dolarów i 8-procentową stopą marży operacyjnej, outsourcing IT w Xerox daje zatrudnienie 9800 pracowników w 45 krajach, z czego 4500 zatrudnionych jest w USA oraz ponad 3800 w krajach dostarczających usługi globalnie, takich jak Indie, Filipiny i Meksyk. Zespół menedżerów Xerox ITO również dołączy do Atos. Obecni klienci Xerox ITO otrzymają dostęp do globalnych możliwości usług IT oraz szerokiej gamy najnowocześniejszych usług firmy Atos.

Ponadto zgodnie z warunkami transakcji, Atos zapewni usługi IT na rzecz firmy Xerox. Atos i Xerox współpracują już od kilku lat. Na przykład, Atos korzystał z usług Xerox w obszarze druku, zasobów ludzkich i finansowych. Xerox obecnie korzysta z usług ITO od Atos w Europie.

„Atos jest firmą, z którą prowadzimy relacje biznesowe w kilku obszarach. Sprzedaż działalności ITO do Atos daje naszym klientom na całym świecie rozszerzony, światowej klasy zestaw funkcji informatycznych, który uzupełnia rozwiązania Xerox w dziedzinie BPO oraz outsourcing solutions” – powiedziała Ursula Burns, Xerox Chairman oraz CEO. „Ta transakcja jest kolejnym krokiem w naszej bieżącej strategii zarządzania portfolio i skupia naszą uwagę na tych obszarach, w których możemy dostarczać największą wartość i doświadczenie dla naszych klientów”.

Przejęcie działalności ITO Xerox zapewni większy zasięg geograficzny i możliwość wsparcia potrzeb swoich europejskich i amerykańskich klientów w każdym miejscu na świecie. To rozszerza już szerokie portfolio usług oraz wiodących technologii, szczególnie w obszarach Cloud, Big Data, Cyber-security, oraz High Power Computing.

Thierry Breton, Chairman and CEO w Atos, powiedział: “Umocnienie naszej pozycji w Stanach Zjednoczonych jest ważnym krokiem w realizacji naszego trzyletniego planu strategicznego i odpowiedzią na silny popyt ze strony klientów na całym świecie. Ta planowana transakcja pozwoli nam wzmocnić naszą obecność na rynku amerykańskim, który jest jednym z pierwszych użytkowników szybko rozwijających się innowacyjnych technologii oraz umożliwi dostęp do puli utalentowanych i wykwalifikowanych technologów. W Atos jesteśmy wszyscy jesteśmy podekscytowani, aby wkrótce powitać 9800 nowych kolegów, którzy będą częścią lidera/wejdą w skład lidera/wejdą w struktury lidera w pełni dedykowanego do najbardziej zaawansowanych usług IT.

Firmy łączą już wieloletnie udane kontakty handlowe. Współpraca strategiczna, którą utworzyliśmy sprawia, że czuję się pewnie w zakresie tworzenia wartości dla naszych klientów i akcjonariuszy”.

Transakcja, która otrzymała jednogłośne poparcie zarówno ze strony Zarządu Atos oraz Xerox, podlega zwyczajowym warunkom zamknięcia, pozwoleniom od organów regulacyjnych i ochrony konkurencji oraz konsultacji z odpowiednim przedstawicielstwem pracowniczym. Oczekuje się, że transakcja zakończy się w drugiej połowie 2015 roku
(Grzegorz Jankowski)

Zobacz także:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.