43338 miejsce

ATP Indian Wells. Federer zwyciężył w finale z Isnerem

W turnieju ATP Masters 1000 w Indian Wells po raz czwarty najlepszy okazał się Roger Federer. Trzeci w rankingu ATP szwajcarski tenisista, w finale, pokonał Amerykanina Johna Isnera 7:6(7), 6:3.

/ Fot. PHOTO / SOREN ANDERSSON / SCANPIX SWEDENRoger Federer turniej w Indian Wells wygrał w latach 2004, 2005, 2006. Po sześciu latach po raz czwarty zdobywa tytuł na tej imprezie (73. w swojej karierze). W tegorocznej edycji pokonał m.in. Milosa Raonica, Juana Martina Del Potro, a w półfinale dość łatwo zwyciężył nad Hiszpanem Rafaelem Nadalem 6:3, 6:4.

Największą niespodziankę sprawił drugi finalista - Amerykanin John Isner, w turnieju rozstawiony z numerem 11. Jest to wysoki zawodnik mierzący 206 cm wzrostu z bardzo silnymi serwisami. W półfinale, po długiej i zaciętej walce (2 godziny 46 minut) wyeliminował aktualnego lidera rankingu ATP- Serba Novaka Djokovica 7:6(7), 3:6, 7:6(5). W całym meczu odnotował 20 asów przy 8 Djokovica.

W pojedynku finałowym serwisy nie miały większego znaczenia. Federer / Fot. EPA/MIKE NELSON znakomicie returnował i świetnie radził sobie z "bombami" Isnera. Co ciekawe, w całym spotkaniu, to Szwajcar miał dodatni bilans asów: 7 przy zaledwie 4 Amerykanina.

Mecz w pierwszym secie był wyrównany. Dopiero w tie-breaku do siedmiu wygrał go Roger. W drugiej partii Federer nabrał wiatru w skrzydła. Dwa razy przełamał podanie Isnera i sięgnął po kolejne zwycięstwo. Amerykański tenisista zdecydowanie gorzej grał z głębi kortu, a choć próbował atakować, popełniał za dużo niewymuszonych błędów 21 przy 12 przeciwnika. Dzięki występowi w finale Isner awansował na 10 miejsce rankingu ATP.

John Isner wraz z Samem Querreyem występowali w finale gry podwójnej. Ich rywalami byli Hiszpanie Rafael Nadal i Marc Lopez. Amerykanie przegrali po godzinie i dwudziestu dwóch minutach 2:6, 6:7. Hiszpański duet po raz drugi wygrał turniej w Indian Wells. Pierwszy w 2010 roku.