ATP Indian Wells. Matkowski i Fyrstenberg nie zagrają w finale

Polscy debliści, rozstawieni z szóstką, odpadli z turnieju ATP Masters 1000 w Indian Wells. W meczu półfinałowym nie potrafili nawiązać walki z Hiszpanami Markiem Lopezem i Rafaelem Nadalem.

Początek pojedynku o finał nie zapowiadał tak wielkiej porażki, gdyż po czterech gemach w pierwszym secie wynik był wyrównany 2:2. Nagle Matkowski i Fyrstenberg zablokowali się i do końca pierwszej i drugiej partii nie zdołali wygrać żadnego gema. Popełnili cztery podwójne błędy serwisowe i odnotowali tylko jednego asa, przy czterech asach rywali, i żadnego podwójnego błędu serwisowego. Mecz trwał zaledwie 53 minuty.

Marc Lopez i Rafael Nadal (singlowa dwójka rankingu ATP) wygrali turniej deblowy w Indian Wells w 2010 roku i są na dobrej drodze, aby ten sukces powtórzyć. W finale zmierzą się albo z amerykańską parą John Isner/Sam Querrey albo z białorusko-kanadyjskim duetem Max Mirnyi/ Daniel Nestor.

W grze podwójnej, Rafael Nadal, ma na swoim koncie siedem zwycięstw i trzy porażki. Występuje on wyłącznie z hiszpańskimi partnerami. Od 2009 roku jest to Marc Lopez, z którym wygrał nie tylko Indian Wells, ale także turnieje w Dausze w 2009 i 2011 roku.

M.Lopez/R.Nadal (Hiszpania) - [6] M.Matkowski/M.Fyrstenberg (Polska) 6:2, 6:0