ATP Londyn: Wygrana Federera i polskiego debla

Roger Feder
Roger Feder Lijian Zhang/CC/Wikimedis Commons
W pierwszym dniu turnieju ATP World Tour Finals (z pulą nagród 5 mln funtów) rozgrywki toczyły się w grupie B singlistów i grupie A deblistów. Zwycięstwa odnieśli Roger Federer, Andy Murray i polski debel Fyrstenberg/Matkowski.

W drugim meczu grupy B, rozgrywanym wieczorem, Szwajcar Roger Federer (nr 2) spotkał się z Hiszpanem Davidem Ferrerem (nr 7). Federer wygrał 6:1, 6:4 w godzinę i dwadzieścia siedem minut. Wynik spotkania może sugerować, że była to łatwa wygrana Szwajcara, mecz był jednak bardziej wyrównany, a Hiszpanowi udało się też odebrać Federerowi podanie. Ogółem Ferrer wygrał bezpośrednio tylko siedemnaście piłek i aż trzydzieści zepsuł, u Federera bilans ten wyniósł dwadzieścia siedem do dwudziestu sześciu.

Wcześniej w ciągu dnia na kort wyszli dwa pozostali uczestnicy grupy B, Szkot Andy Murray (nr 5) i Szwed Robin Soderling (nr 4). Szwed wygrał niedawno w Paryżu swój pierwszy turniej
z serii Masters, ale w londyńskim spotkaniu miał niewiele do powiedzenia,
przegrywając z Murrayem 2:6, 4:6 w godzinę i dziewiętnaście minut. W drodze po zwycięstwo Szkot zaserwował aż dziesięć asów, wygrał też bezpośrednio dwadzieścia siedem piłek.

Pierwszy mecz w tegorocznym Masters deblistów rozegrali dziś Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski, rozstawieni z numerem szóstym, grający w grupie A. Ich przeciwnikami byli rozstawieni z trójką Indus Leander Paes i Czech Lukas Dlouhy.

W pierwszym secie Polacy zdobyli przewagę przy stanie 4:2 i ostatecznie wygrali tego seta 6:3. W secie drugim obydwie pary utrzymywały swoje serwisy i o losach tego seta miał zadecydować tiebreak. Polska para szybko zdobyła prowadzenie 5:2, a piłki meczowe podarował im podwójny błąd Lukasa Dlouhego. Polacy wykorzystali drugą z nich, wygrywając 6:3, 7:6 (7-3) w nieco ponad godzinę.

W drugim dzisiejszym meczu w grupie A spotkali się też rozstawieni z jedynką amerykańscy bracia Bob i Mike Bryan i debel niemiecko- austriacki Philipp Petzschner/ Jurgen Melzer ( nr 8). Amerykanie wygrali to spotkanie 6:3, 7:5 w godzinę i pięć minut. Następne mecze tej grupy zostaną rozegrane we wtorek.