ATP Masters Londyn: Świetny początek Polaków!

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski, w pierwszym meczu wieńczącego sezon turnieju mistrzów w Londynie, niespodziewanie pokonali najlepszy obecnie debel świata Nestor/Zimonjic 6:4, 6:4.

Spotkanie rozpoczęło się od pewnie wygrywanych gemów serwisowych obu par. Ważnym dla losów tej partii okazał się gem piąty, w którym Polacy przełamali serwis rywali. Zdobytej przewagi nie oddali do końca seta.

Od początku drugiego seta polscy tenisiści poszli za ciosem i już w pierwszym gemie ponownie przełamali serwis przeciwników. Popularne "Frytki" do końca meczu zachowali koncentrację i nie pozwolili obrońcom tytułu sprzed roku na odrobienie straty.

W całym meczu Polacy oddali przy swoim serwisie tylko siedem punktów nie dając rywalom żadnej szansy na przełamanie. Tym samym po godzinie gry Fyrstenberg z Matkowskim zarobili 22,5 tys. dolarów i znacznie przybliżyli się do awansu do półfinału.

Jutro Polaków czeka dzień przerwy, a następnie kolejne dwa mecze grupowe z Bhupathim i Knowlesem z Bahamów oraz z czesko-słowacką parą Cermak/Mertinak (dokładny plan gier nie został jeszcze ogłoszony). Również jutro polskich kibiców czeka kolejna dawka emocji, bowiem swoje spotkanie rozegra w parze z Olivierem Marachem Łukasz Kubot a ich przeciwnikami będzie czesko/indyjski debel Dlouhy/Paes.