ATP w Memphis. Fyrstenberg z tytułem mistrzowskim w deblu!

Mariusz Fyrstenberg i jego partner deblowy Santiago Gonzalez wygrali w niedzielę turniej gry podwójnej podczas turnieju rangi ATP World Tour 205 w amerykańskim Memphis. Polsko-meksykańska para zwyciężyła po zaciętym boju.

Mariusz Fyrstenberg (POL) / Fot. Carine06/ CC 2.0Finał rozpoczął się dla Mariusza Fyrstenberga i Santiago Gonzaleza bardzo dobrze. Już w pierwszym gemie polsko-meksykańska para zdobyła bowiem przełamanie, a przewagę długo utrzymywała. Przy stanie 5:4 Polak i Meksykanin serwowali i mieli trzy piłki setowe. Jednak nie udało się wykorzystać żadnej z nich. Nowozelandczyk Artem Sitak i Amerykanin Daniel Young wyrównali stan rywalizacji, a chwilę później uzyskali kolejnego breaka i wygrali pierwszego seta 7:5.

Druga partia przebiegała bardzo podobnie. Fyrstenberg i Gonzalez jako pierwsi przełamali rywali, ale przy podaniu na seta pozwolili im na wyrównanie stanu rywalizacji. Tym razem jednak o wszystkim musiał zadecydować tiebreak. W nim polsko-meksykański debel zdołał utrzymać nerwy na wodzy i wygrał drugą partię 7:6(7-1).

W super tiebreaku Mariusz Fyrstenberg i Santiago Gonzalez zaczęli od prowadzenia 2-0, a następnie to prowadzenie sukcesywnie powiększali. W efekcie mieli cztery piłki mistrzowskie. Znów jednak pojawiło się dużo nerwów. Polak i Meksykanin wykorzystali dopiero ostatniego meczbola, w dodatku rozgrywanego przy podaniu rywali. Dzięki temu triumfowali w całym meczu 5:7, 7:6(7-1), 10-8.

Zwycięstwo w Memphis jest dla Mariusza Fyrstenberga siedemnastym tytułem deblowym w turnieju ATP World Tour, ale dopiero drugim bez Marcina Matkowskiego. Wydaje się, że po słabym początku sezonu w wykonaniu Biało-czerwonego teraz powinno być już dużo lepiej.

Wynik - finał debla Memphis Open rangi ATP World Tour 250, kort twardy w hali:
Mariusz Fyrstenberg (POL, 4) i Santiago Gonzalez (MEX, 4) - Artem Sitak (NZL) i Donald Young (USA) 5:7, 7:6(7-1), 10-8