Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6109 miejsce

Atrakcje Beskidu Śląskiego: zima na stokach, wiosna w dolinach

W dolinach zakwitły krokusy, a na stokach Beskidu Śląskiego nadal leży gruba warstwa śniegu. Odwiedzając te strony, warto nie tylko ruszyć w wędrówkę szlakami. Ustroń i jego okolice mają do zaoferowania wiele atrakcji.

1 z 26 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Na stokach masywu Baraniej Góry jeszcze w połowie kwietnia pokrywa śniegowa sięgała ponad metra.    Fot. Z.Cierpiński
Na stokach masywu Baraniej Góry jeszcze w połowie kwietnia pokrywa śniegowa sięgała ponad metra. Fot. Z.Cierpiński

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Panie Zbigniewie, to dobrze że mogą sobie polatać. Aż dziw bierze że wracają:) Przynajmniej mają wybór. Poszłam ostatnio do ogrodu zoologicznego. Żal tych zwierzaków, takie są piękne... Niektóre mają gdzie pochodzić, ale inne chyba mają nas - ludzi dosyć !
Czekam zatem na kolejną Pana galerię. Czuję, że będzie tak samo ciekawa i zróżnicowana:)
Pozdrawiam serdecznie!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Barbaro, dziękuję za komentarz. Jeśli chodzi o obecność ptaków drapieżnych w tej placówce, to myślę, że nie jest tak źle. Ptaki mają bowiem to do siebie, że kiedy sokolnik je wypuszcza (a robi to kilka razy na dzień), to dopóki same nie wrócą, może tylko na nie czekać. A taki ptak czasem wraca po paru godzinach, bo "miał sprawy na mieście". Oczywiście byłoby cudnie, gdybyśmy mieli liczne populacje tych ptaków w naturze, tak, aby spotkania z nimi były dla nas czymś pospolitym. Ale tak nie jest. Sądzę, że przynajmniej część z odwiedzających placówkę zaczyna rozumieć, jak pięknymi istotami są ptaki drapieżne i że naprawdę należy je chronić, aby nasze wnuki mogły cieszyć się nimi na niebie nawet częściej od nas.
Myślę, że pod względem dobrostanu zwierzęta te mają się tam całkiem dobrze. Powiem, że pewnie nawet lepiej, niż w większości ogrodów zoologicznych, bo kto je tam wypuszcza z wolier, żeby mogły sobie polatać?

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Ania Adamczak - chałupy malowano na niebiesko celem odstraszania owadów. W takim domku malowanym na niebiesko, w środku lasu, mieszkał bohater opowiadania Tytusa Karpowicza "Tytan byk nad byki". Karpowicz napisał przepiękną historię o pogodzeniu życia ze śmiercią oraz świecie dawnej, dzikiej i nieokiełznanej przyrody Karkonoszy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dlatego oceniam ją na 5 i polecam !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Zbigniewie rozpoczynając oglądanie galerii nie przypuszczałam, że zobaczę zdjęcia ptaków - np. nr 16 "Bielik amerykański - narodowy symbol USA." Widać, nie był zadowolony z tego, co go tu spotyka:( Ptaki są uwięzione na sznurach i na rozkaz opiekuna muszą wykonywać podniebne piruety dla publiczności. Chyba, że się mylę? to proszę mnie sprostować. Galeria daje dużo do myślenia. O wiatrołomach też warto było wspomnieć. Szkoda każdego drzewa:( Galeria ciekawa i potrzebna. Dziękuję i pozdrawiam Pana serdecznie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Ewo, :) tak, o te panny na wydaniu chodziło , oj, opowiadają górale ciekawe historyjki, czasami pikantne , czasami wesołe .Mam nadzieję ,że dzisiaj w pomalowanym na niebiesko bloku wielopietrowym tej zakumuflowanej informacji nie ma , bo by się dopiero działo.:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rzeczywiście, pięknie zakwitły link krokusy.

@Ania Adamczak
Kolor niebieski ładnie komponował się z otoczeniem; niebieską farbę można było kupić bez większego problemu; lepiej rozprowadzała się z wapnem, chałupa pomalowana w tym kolorze, to zakamuflowana informacja, że w tym domu są panny do wydania :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawa galeria , zwierzęta , ptaki gór z bliska pokazane , fajnie się łazi w górach ciepłą wiosną, po śniegu w ubraniu prawie plażowym i traperach. Odnośnie zdjęcia 13 go , czy ktoś odpowie . dlaczego kiedyś malowano chałupy na niebiesko?( zaznaczm ,że nie wszystkie chałupy) Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.