Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

491 miejsce

Atrakcje dla dzieci na Festiwalu Warszawa Singera 2017

Festiwal Warszawa Singera, odbywający się w tym roku od 26 sierpnia do 3 września, to doskonała okazja do zapoznania się z polsko-żydowską kulturą i tradycją. Organizatorzy przygotowali także atrakcje dla najmłodszych.

Co organizatorzy festiwalu przygotowali dla dzieci?


plakat / Fot. Warszawa SingeraW tegorocznej edycji festiwalu nie zabraknie wydarzeń dla dzieci. Program obfituje w pikniki rodzinne, spacery, warsztaty, zaznajamiając najmłodszych z polsko-żydowską kulturą, historią i tradycją.

Zapraszamy rodziny na warsztaty plastyczne "Arka Noego". Prowadząca Hanna Kossowska podejmie temat biblijnego Potopu i zalecenia Haszem, czyli Boga. Dzieci z plasteliny i modeliny stworzą zwierzęta, które Noe miał zabrać na pokład Arki, aby wypełnić boskie przykazanie.

W wyjątkowym, powstałym z inicjatywy Gołdy Tencer Centrum Kultury Jidysz, odbędzie się dzień otwarty w ramach festiwalu. Zorganizowane zostaną pokazowe lekcje języka hebrajskiego i jidysz, warsztaty piosenki jidysz, a dla dzieci w wieku 3-8 lat warsztaty wokół opowiadań Isaaca Singera "Zwierzyniec Pana Singera" prowadzone przez animatorki z Fundacji MaMa.

"Bajki żydowskie" to wspólne czytanie i warsztaty plastyczne na podstawie wybranej bajki, które poprowadzi pisarka i publicystka Bella Szwarcman-Czarnota w Księgarni BookBook. Baśnie żydowskie opowiadają przeważnie o dążeniu do celu i pokonywaniu licznych trudności w drodze do niego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.