Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22102 miejsce

Atrakcje podziemi czeskiej stolicy

Praga to stolica Republiki Czeskiej. Z uwagi na sędziwy wiek tej aglomeracji jest wiele atrakcji związanych nie tylko historia Czech ale czeskiej Pragi. Obecnie przedstawiamy podziemia praskiego Ratusza Staromiejskiego.

Staromiejski Ratusz w Pradze. / Fot. Fot. Mgr Pavel Dosoudil – CzechTourism Czeska Centrala Ruchu Turystycznego ČCCR - CzechTourism jest to organizacja dotowana z budżetu państwa. Założono 1993 roku i jej podstawowym celem to promocja regionów i atrakcji turystycznych Republiki Czeskiej szczególnie za granicą. Organizacja podlega Ministerstwu Rozwoju Regionalnego Republiki Czeskiej.

Z dniem 1 sierpnia 2003 roku jej oficjalna nazwa brzmi Czeska Centrala Ruchu Turystycznego. Agencja CzechTourism w 2013 świętowała dwudzieste urodziny. W wyniku swojej działalności Republikę Czeską doprowadziła, że odwiedziło przez ten okres odwiedziło ponad 100 milionów turystów zagranicznych.

Czeska Centrala Ruchu Turystycznego ČCCR - CzechTourism posiada swoje przedstawicielstwo w Warszawie. Najnowszym komunikatem przekazała informacje o Atrakcjach Ratusza Staromiejskiego w Pradze. Podziemia praskie. / Fot. Fot. Prazska Inf. Sluzba - CzechTourism

Należy cofnąć się do początków powstania praskiego Starego Miasta. W średniowieczu leżało kilka metrów niżej niż obecnie. Z powodu częstych powodzi starano się stopniowo podwyższać teren. Z uwagi na te działania już w XIII wieku pierwotne najniższe kondygnacje budynków znalazły się podziemią.

Podziemia praskie. / Fot. Fot. Prazska Inf. Sluzba - CzechTourism Prażanie Podziemia praskie. / Fot. Fot. Prazska Inf. Sluzba - CzechTourism zapraszają do odwiedzenia romańsko - gotyckich podziemi Ratusza Staromiejskiego w Pradze. Należy zauważyć, że najstarszą częścią podziemi Starego Miasta jest sala romańska z drugiej połowy XII wieku, zachowały się ponadto fundamenty o sto lat młodszej wieży. Będąc w stolicy Republiki Czeskiej Pradze powinno się też zwiedzić dawne więzienie mieszczące się w podziemiach.

Tak jak w Polsce można skorzystać z wielu atrakcyjnych kart rabatowych. Planując odwiedzenie Pragi można na miejscu można skorzystać z propozycji dla turystów w postaci wykupienia Praskiej Karty Turystycznej - Prague Card. Karty obejmują między innymi zakwaterowanie, wstępy do muzeów, galerii, przejazdy komunikacją miejską czy usługi gastronomiczne.

Kartę możemy zarezerwować online ze zniżką i odebrać na lotnisku lub w centrum Pragi. Cena 2-dniowej karty dla osoby dorosłej kosztuje 1.280 CZK i 940 CZK dla dzieci. Z Polski do czeskiej Pragi jest łatwy dojazd lotniczy, pociągiem i bardzo dobre nowoczesne drogi.

(zdjęcia i materiał jest chroniony prawem autorskim)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.