Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16911 miejsce

Atrakcyjna wycieczka rowerzystów " Bicykl 50 " z Nowogardu

25 października, jak zwykle co niedzielę o godz 9, wraz z innymi członkami zrzeszenia " Bicykl 50" wyruszyliśmy w trasę z Nowogardu. Przed siebie, z celem jak zawsze ustalonym w ostatniej chwili.

Cykliści z Nowogardu i mój pies Ramzes. Fot. Piotr Wierzbicki / Fot. Piotr WierzbickiPokonaliśmy prawie 50 kilometrów. Nie przypuszczałem, że wydarzy się aż tak wiele. Wszystko starałem się utrwalić na zdjęciach.

Pierwsze wrażenia zepsuły śmieci. Wyrzucone przy drodze, prawdopodobnie z samochodu. Tak trudno jest zrozumieć, że trzeba dbać o środowisko? Człowiek tłumaczy sobie zazwyczaj, że przyroda da sobie radę. Oczywiście że da sobie radę. Tylko że pod warunkiem właściwego jej traktowania. Śmieci które rozkładają się kilkaset lat na pewno nie pomogą przyrodzie. Przy trasie Nowogard - Błotno, ledwie 30 m od owej sterty śmieci rośnie największy buk w Polsce. Jest zarejestrowany i objęty ochroną.

Dąb Czarnieckiego w Błotnie. Zarejestrowany jako pomnik przyrody. Obwód pnia 7,30m. / Fot. Piotr WierzbickiPrzejechaliśmy 4-5 km w stronę Błotna i odwiedziliśmy dąb hetmana Czarnieckiego, nazwany tak na pamiątkę obozowiska, jakie w okolicy rozbiły wojska pod jego dowództwem. Jakieś 100 metrów od tego dębu wykonałem serię zdjęć starodawnego parku - cmentarza w Błotnie. Jeden z obiektów to prawdopodobnie kurhan, którego odkrycie zamierzam zgłosić do przebadania i wprowadzenia do rejestru zabytków.

Konie rasy szetland - pony. Fot. Piotr Wierzbicki / Fot. Piotr WierzbickiPojechaliśmy dalej, w kierunku Golczewa i po 5 km skręciliśmy na Imno i Szczytniki, drogą wyłożoną betonowymi płytami. Przystanek w Imnie, na placu z tablicami informacyjnymi dla turystów, ławeczki, stół. Następne 4 km i znaleźliśmy się w stadninie koni szetland - pony. Wykonałem całą serię zdjęć lasu, pastwisk i pasących się na nich koni. Konie te można zobaczyć na tej stronie internetowej.

W miejscowości Błotno wycieczka rozbiła się na mniejsze grupy, w zależności od wytrzymałości rowerzystów. Mój pies Ramzes, który biegł za nami, spisał się bardzo dzielnie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Wycieczki w ramach " B I C Y C L 50 " co niedzielę, zbiórka na Placu Wolności o godz 9;00 w Nowogardzie.
Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podziwiam wytrzymałość uczestników i pieska, którego widać na zdjęciu.
Kiedy następna wycieczka ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rzeczywiście atrakcji sporo i zdrowia więcej po takiej wycieczce.
Gratuluję postanowień i konsekwentnej realizacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.