Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30933 miejsce

Atrakcyjne lato dla najmłodszych warszawiaków

Wakacje coraz bliżej. Dla tych dzieci, które w tym roku spędzą je w Warszawie, organizatorzy akcji „Lato w mieście” przygotowali wiele atrakcji.

- To już 6. edycja ogólnomiejskiej akcji „Lat w mieście” – mówi Katarzyna Pienkowska z Wydziału Prasowego Biura Promocji Miasta Stołecznego Warszawy. Akcja rozpocznie się 23 czerwca na placu pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. Gościem specjalnym imprezy będą Smerfy, które w tym roku obchodzą swoje 50. urodziny. W związku z urodzinami niebieskich postaci, organizatorzy przygotowali wystawę, którą otworzy mistrz olimpijski – Rober Korzeniowski. Na urodziny Smerfów została zaproszona Ewelina Flinta, która podczas swojego koncertu wykona piosenkę z repertuaru „Smerfnych Hitów”. – Nie możemy zdradzić wszystkich niespodzianek, ale na pewno będzie możliwość spotkania z błękitnymi postaciami wielkości dorosłego człowieka - zapewnia Katarzyna Pienkowska.

Impreza inauguracyjna jest otwarta dla wszystkich. - Mogą w niej uczestniczyć nawet wszystkie dzieci biorące udział w akcji, a także osoby "z zewnątrz" - np. babcie z wnukami czy przypadkowi spacerowicze z parku, w którym się ona odbywa - dodaje Katarzyna Pienkowska. Do udziału w poszczególnych warsztatach należy zgłosić dziecko najlepiej u koordynatora akcji w swojej dzielnicy.

Wśród atrakcji czekających na dzieci są warsztaty naukowe organizowane przy pomocy Centrum Nauki Kopernik, warsztaty taneczne i plastyczne, zawody sportowe i konkursy.

Dla upowszechnienia muzyki klasycznej organizowane są Dziecięce Ogrody Muzyczne. Ci, którzy będą chcieli poznać najbardziej interesujące miejsca w stolicy, będą mogli wziąć udział w wycieczkach z przewodnikiem z biura Trakt. Dzięki temu, że każda dzielnica ma koordynatora, akcja może dotrzeć do każdego dziecka zostającego w Warszawie. Każdy ośrodek otrzymał karty upoważniające do bezpłatnych przejazdów środkami transportu miejskiego.

- Dzieci są bardzo otwarte na nasze propozycje i chętnie z nich korzystają. Przykładamy wiele wagi do poziomu tych warsztatów i różnorodności, tak aby zainteresowały wszystkie dzieci. Zatrudniamy doborową kadrę instruktorów, którzy to co robią, robią z pasją –podkreśla Katarzyna Pienkowska. Organizatorzy spodziewają się nawet kilku tysięcy uczestników.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Lato w mieście nie jest takie złe, zwłaszcza jak są ciekawe zajęcia dla dzieci. Wtedy jest im mniej przykro ,jeśli nie mogą nigdzie wyjechać na wakacje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.