Facebook Google+ Twitter

Audiobook Miłek z Czarnego Lasu, Romualda Pawlaka już dostępny

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2011-06-26 18:08

24 czerwca 2011 r. miała miejsce premiera edycji audio przepięknej bajki Romualda Pawlaka "Miłek z Czarnego Lasu". Interpretacji dokonała aktorka teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie, Mariola Łabno-Flaumenhaft.

 / Fot. FOX Publishing Bartosz Kusibab„Miłek z Czarnego Lasu” to opowieść o Miłku, tajemniczym rudowłosym stworzeniu, które trafia do Czarnego Lasu, dziwnego parku pośrodku wielkiego ludzkiego osiedla. Musi tu sobie ułożyć życie i znaleźć przyjaciół, a to wcale nie jest takie łatwe, jak się wydaje. Jednak Miłek nie tylko stara się tu zamieszkać, także pomóc pewnej dziewczynce, która jest chora i… ma pewne marzenie. Miłek i jego przyjaciele próbują je spełnić pomimo szeregu przeszkód…

Walory wychowawcze, których autorzy skąpią nam, starym wyjadaczom, dodają tej książce wartości. Romuald Pawlak stara się prostymi i przyswajalnymi słowami, wtłoczonymi w usta Miłka i kompanii z Czarnego Lasu, wyjaśnić pewne prawdy i ważne zasady. Jest więc mowa - nie zawsze wprost - o lojalności, przyjaźni i znaczeniu, jakie ma doza altruizmu. W książce małe i słabe zwierzątka, mające przecież własne problemy, nie zamykają się przed innymi i gotowe są im pomóc, nawet poświęcając ważne dla siebie rzeczy. Jednocześnie autor nie unika prezentowania codziennych problemów: nieporozumień i różnic zdań, nieobcych przecież także nam, ludziom.

Książka zdobyła nagrodę Polskiej Sekcji IBBY w 2008 roku, jury uznało ją najlepszą książką dla dzieci roku 2008. Trafiła również na listę nominacji do Książkowego Pogotowia Ratunkowego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.