Facebook Google+ Twitter

Audiobook "Mord katyński. Dokumenty zbrodni"

W 70. rocznicę wydarzeń staraniem Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych ukazał się audiobook poświęcony zbrodni katyńskiej.

 / Fot. NDAPAudiobook stanowi wybór kilkudziesięciu dokumentów wraz z komentarzami, dokonany spośród tysięcy znajdujących się w czterotomowej publikacji poświęconej zbrodni katyńskiej (Katyń. Dokumenty zbrodni), która ukazała się staraniem Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych w latach 1995-2006.

Przy współpracy znanych polskich aktorów powstała kilkudziesięciominutowa opowieść o zbrodni i kłamstwie, adresowana nie tylko do uczniów, studentów i nauczycieli, jako pomoc metodyczna, ale do wszystkich ceniących historyczną prawdę. To także wypełnianie misji archiwów państwowych, których zadaniem jest nie tylko zachowanie pamięci o minionych wydarzeniach, ale też prowadzenie działalności informacyjnej i edukacyjnej w tym zakresie. Publikacji towarzyszy książka prof. Wojciecha Materskiego pod tytułem Mord katyński. Siedemdziesiąt lat drogi do prawdy.

Wybór dokumentów: Sławomir Radoń. Czytają: Olgierd Łukaszewicz (dokumenty), Jacek Rozenek (komentarze). Czas nagrania: 62 min. Publikacji towarzyszy książka prof. Wojciecha Materskiego pt. "Mord katyński. Siedemdziesiąt lat drogi do prawdy".

Archiwa.gov.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.