Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

810 miejsce

Audiokomis "Funky Koval" od Sound Tropez i CDP.pl

Sound Tropez, wydawca, a także producent słuchowisk i audiobooków oraz CDP.pl, dystrybutor gier i właściciel platformy dystrybucji cyfrowej, łączą siły, by wspólnie produkować cieszące się coraz większą popularnością audiokomiksy.

 / Fot. Sound TropezPierwszym wspólnym projektem jest audiokomiks "Funky Koval" na podstawie jednego z najlepszych polskich komiksów autorstwa Macieja Parowskiego i Jacka Rodka oraz rysownika Bogusława Polcha.

Dźwiękowa adaptacja komiksu będzie miała prapremierę już w tym tygodniu na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi, a pod koniec października trafi do sklepów w całej Polsce. Adaptacja obejmuje pierwszy album serii z lat 80-tych pt. "Bez oddechu". W rolę weterana wojennego, który z pomocą przyjaciół z prywatnej agencji detektywistycznej Universs walczy z międzynarodowymi korporacjami i dwulicowymi kosmitami, wcielił się Eryk Lubos. W pozostałych rolach usłyszymy Annę Dereszowską, Marię Seweryn, Zbigniewa Konopkę i Mariusza Bonaszewskiego.

Fragmentu audiokomiksu można posłuchać tu:


Sound Tropez i CDP.pl zapowiadają kolejne wspólne produkcje oparte na kultowych komiksach ze świata gier i nie tylko.

Audiokomiks Funky Koval | Prapremiera: Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi, 3-5 października | Koncepcja i produkcja: Sound Tropez | Adaptacja i dialogi: Michał Szolc | Obsada: Eryk Lubos, Anna Dereszowska, Zbigniew Konopka, Maria Seweryn, Mariusz Bonaszewski | W pozostałych rolach: Robert Czebotar, Miłogost Reczek, Tomasz Sobczak, Klementyna Umer, Wojciech Żołądkowicz

Sound Tropez to kompleks nowoczesnych studiów produkcji i postprodukcji dźwięku, a także wydawca i producent słuchowisk oraz audiobooków. Studio specjalizuje się w tworzeniu słuchowisk na podstawie komiksów, do tej pory wydano dwie części The Walking Dead, Conana Barbarzyńcę oraz Thorgala. www.soundtropez.pl

CDP.pl to firma działająca na krajowym rynku, zajmująca się od 20 lat wydawaniem i dystrybucją gier, a od 2009 r. również filmów na DVD oraz Blu-ray. W styczniu 2012 Spółka uruchomiła dział Gier Bez Prądu, a w październiku 2012 r. platformę cyfrowej dystrybucji gier, filmów, audiobooków i ebooków CDP.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.