Facebook Google+ Twitter

Audioriver 2011. Gotowi na potężny zastrzyk elektronicznej energii?

Potężny zastrzyk elektronicznej, niezależnej muzyki czeka tych, którzy zdecydowali się na wyjazd do Płocka w ostatni weekend lipca. Kogo polecamy zobaczyć?

 / Fot. plakatPunktem obowiązkowym jest występ Trentemøllera - Duńczyka, który w kręgu muzyków elektronicznych zajmuje jedno z czołowych miejsc. Jeśli lubicie ambitne, ciemne house'y pomieszane z minimalistycznym techno - to będzie to coś dla was. Jeśli z kolei bliższe wam są połączenia elektroniki z żywymi instrumentami w filmowych, kojących kompozycjach, to ten sam koncert może trafić w wasze gusta. Trentemøller zmienia oblicza na swoich albumach i eksperymentuje z muzyką, dowodząc jednocześnie swojej elastyczności i otwartości na inspiracje.

Niemałych tłumów można się także spodziewać na Modeselektorze - w Polsce sporą popularnością cieszy się Moderat, a więc projekt poboczny panów występujących jako Modeselektor. Gatunkami, w których czują się najlepiej, są dubstepy i grime'y, krytyka lubi ich także szufladkować jako "inteligent dance music", cokolwiek by jednak o nich mówić, to klasa sama w sobie. Zresztą wystarczy powiedzieć, że pochodzą z Berlina, i wszystko będzie jasne - ich muzyka odzwierciedla to, co najlepsze w tym mieście, a więc swobodę eksperymentowania i najlepsze tradycje elektroniczne. Podobno lubią Audioriver i mają ambicje "roznieść go w pył" - to chyba godna rekomendacja.

Czytaj także: Pierwsi artyści Audioriver ujawnieni

Rdzenne, klasyczne techno wyjdzie natomiast z deków Chrisa Liebinga, który rzecz jasna jest Niemcem (mało gdzie można spotkać się z takim zmysłem do grania tego właśnie gatunku) i ikoną imprez elektronicznych, takich jak Mayday, Love Parade i Street Parade. Jego upodobanie do nowoczesnych technologii nie bez znaczenia jest pewnie dla efektów prac i tytułów najlepszego producenta czy DJa. Specjalnością Chrisa jest tworzenie długich, mechanicznych i dość jednostajnych utworów - ta specyfika przyniosła mu sławę twórcy gatunku "schranz".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.