Facebook Google+ Twitter

Audioriver już za kilka tygodni - rekomendacje i informacje

Przygotowania do wypadu do prześlicznego Płocka trwają - znamy line-up, wiemy, że okoliczności piękne, to teraz - na kogo warto i co się w ostatnich dniach zmieniło w programie?

 / Fot. plakatCo w repertuarze późnolipcowym?

1. Kino

Jak każdy nowoczesny festiwal, Audioriver także stawia na pozamuzyczne momenty. Wyjątkową sytuacją będzie więc premiera filmu www.girlthemovie.com, i to nie że polska - światowa, proszę państwa. Publiczność w Płocku jako pierwsza zetknie się z efektami pracy Kandeyce Jorden, dokumentu przyglądającego się ciężkiej pracy kobiety-DJki. Będzie to z resztą jedna z czterech projekcji, którym patronuje nikt inny jak PLANETE+. Pozostałe propozycje to festiwalowy obraz „Glastonbury: The Movie in Flashback” z 2012 roku, wiejskie, społeczne tło powstawania festiwalu Wacken: „Full Metal Village”, wreszcie opowieść o legendarnych już LCD Soundsystem: „Shut Up and Play the Hits”.


Opaska upoważnia was do wejścia za darmo na "Girl", pozostałe projekcje kosztują raptem 10 zł.


2. Nie wychodząc zupełnie z wątku kinowego - KONKURS. Organizatorzy czekają na wasze filmowe, dokumentalne impresje na temat wpływu muzyki na ludzi - nagrodzone dzieło zostanie pokazane w kinie festiwalowym, a autor dostanie karnet na festiwal i kultowego iPODA. Pełna hipsterka! Macie czas do 7 lipca.


3. Repertuar: niedawno skład festiwalu zasilili jeszcze Dirtyphonics live, Submotion Orchestra live, Oxia, Function live, Vicious Circle, Rockwell i Terry Francis. Zrobiło się już naprawdę tłoczno, a jak wiecie, czasu jest niewiele. Warto więc dobrze zaplanować podróże po płockiej plaży przed wyjazdem. Co moim zdaniem zobaczyć trzeba?

- Gus Gus Live - koncertujący Islandczycy, nie pierwszej co prawda młodzieńczości, to po prostu klubowa klasyka, chodząca legenda parkietu

- Zombie Nation, elektro pierwszej wody

- Tale Of Us - mało co Włochom w nowej muzyce wychodzi, ale żeby dobry włoski house? Trzeba to sprawdzić.

-Xhin, elektroniczno-taneczny rarytas prosto z Singapuru. Zaskakująco rzadko reprezentowany na festiwalach kierunek geograficzny, a przecież tam wszyscy wychowują się na laptopach.

- Submotion Orchestra Live - głos ostatniej trasy Bonobo, bardzo ciekawy, eklektyczny projekt, który godzi neoklasyczne granie z nową elektroniką (czyli i dubstepy są!)
Audioriver już 26-27 lipca na terenie przepięknej (wciąż to powtarzam, ale naprawdę tak jest) plaży nad Wisłą w Płocku, gdzie również uroczy rynek i inne atrakcje. Zdecydowanie zapraszam!

Zachęcam też do odwiedzania http://www.audioriver.pl/, czytania, planowania - do zobaczenia na miejscu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.