Facebook Google+ Twitter

Audioslave - Revelations/ Imperium kontratakuje

Pierwsza płyta tej grupy zaskoczyła wszystkich, druga podzieliła fanów na zachwyconych i rozczarowanych. Czy "Revelations" będzie kamieniem milowym w twórczości grupy?

Albumem, wydanym po upływie roku od poprzedniego, członkowie Audioslave udowadniają, że są klasą samą dla siebie. Nie oglądają się na inne zespoły, konsekwentnie odcinają się od przeszłości (w przypadku Cornella – "Soundgarden", instrumentaliści – "Rage Against The Machine").

W ich muzyce nie brakuje energii i czadu, co udowadniają już w utworze tytułowym. Ciekawie wypada "Sound Of Gun" z fajnie stopniowanym napięciem. Powalają fenomenalne, niemalże soundgardenowe "Somedays" i "Wide Awake". Słychać też, że grupa nieźle się czuje w utworach balladowych, jak "Until We Fall", czy "Orginal Fire". Cornell śpiewa z polotem i mocą, jakby starał się w "Revelations" pokazać, że opinie na temat jego złej formy są naciągane. Morello również częściej niż na "Out of Exile" prezentuje w pełni swój gitarowy kunszt.

I mimo że "Revelations" do kamienia milowego trochę brakuje, to jest to pozycja zdecydowanie udana. Więcej na niej życia, powietrza. Chyba też więcej emocji. Ci których drażniło zbytnie stonowanie poprzedniego materiału, powinni być usatysfakcjonowani.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Widać, że obcuję z dawnym, oddanym fanem "Rage Against The Machine", przynejmniej takie zdanie na temat twórczości "Audioslave" mają dawni wielbiciele pionerów rap-metalu. Pozdrawiam...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moim zdaniem ta płyta jest beznadziejna i nic nowego nie wnosi. Jest co prawda mniej beznadziejna od poprzedniej płyty, ale mimo wszytsko i tak mnie w ogóle nie poruszyła. Jak zwykle Morello ratuje album solówkami. Trzeba jeszcze przyznać, ze nie mają zbytnio smykałki do robienia wolnych wałków i te kompozycje sa najnormalniej w życiu nie udane. Oto moje (jakże skrajne w porównaniu z autorem) zdanie na ten temat

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.