Facebook Google+ Twitter

AudioTrip przedstawia The Ultimate Guide to Europe

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-08-06 10:29

Co może powstać, kiedy dodamy do siebie umiejętności polskich geeków - twórców aplikacji mobilnej, dziennikarza BBC i najlepszych storytellerów na kontynencie? To proste - zbiór eksperckich przewodników po miastach Europy.

Jak dotąd, poza wzrostem popularności "selfie", rewolucja związana z rozpowszechnianiem się urządzeń mobilnych nie miała wielkiego wpływu na kształt współczesnego zwiedzania. AudioTrip - polska aplikacja, która tworzy nową generację audio przewodników we współpracy z lokalnymi ekspertami z całego świata - chce to dzisiaj zmienić projektem „The Ultimate Guide to Europe". „The Ultimate Guide to Europe” to zestaw osobistych przewodników, przygotowanych przez mistrzów sztuki storytellingu. Właśnie z ich perspektywy będzie można poznać 24 najbardziej intrygujące miasta w Europie.AudioTrip to w pełni funkcjonalna aplikacja mobilna, dostępna bezpłatnie dla urządzeń z systemami iOS i Android. Wykorzystując możliwości smartfonu, zamienia go w podręczny przewodnik turystyczny. Treści w nim udostępnione pochodzą od lokalnych specjalistów w dziedzinie zwiedzania - zarówno tych, którzy zawodowo oprowadzają turystów, jak i miłośników poznawania nowych miejsc. Podczas każdej wycieczki możemy posłuchać opowieści, często bardzo osobistych, pozwalających odkrywać świat z zupełnie nowej perspektywy, zupełnie inaczej, niż ludzie dookoła nas. Dzięki GPSowi aplikacja precyzyjnie wskazuje Twoją pozycję i automatycznie odtwarza informacje o tym, co mijasz po drodze. A skoro nie trzeba już skupiać wzroku na gadżetach i papierowych przewodnikach, możesz wreszcie poświęcić całą swoją uwagę temu, na co naprawdę warto popatrzeć. I nie musisz się też martwić dostępem do Internetu – AudioTrip działa offline, więc nie ponosisz opłat roamingowych.

Aby w pełni wyzwolić potencjał aplikacji, właśnie ruszyła kampania w serwisie kickstarter.com. Jej celem jest stworzenie „The Ultimate Guide to Europe”. Założyciele AudioTripa połączyli siły z 25 lokalnymi ekspertami- reprezentantami 24 najbardziej atrakcyjnych turystycznie miast. To właśnie ci specjaliści opublikują swoje nietuzinkowe przewodniki w aplikacji AudioTrip.Każdy z partnerów jest profesjonalnym storytellerem, mistrzem sztuki opowiadania. Zwiedzający będą mogli zatem usłyszeć historie pomijane w tradycyjnych przewodnikach - począwszy od mitów i tradycyjnych bajań barda z Dublina, poprzez pełne żartów i humoresek historie komedianta z Marsylii, aż po Warszawę widzianą oczami polskich mistrzów fantastyki - wszystkie te opowieści najlepiej odzwierciedlają ducha danego miejsca.
Kampania ma na celu zebranie 30 000 funtów na pokrycie kosztów nagrań, tłumaczeń, fotografii oraz testów związanych z mapowaniem i geolokalizacją. Wspierając kampanię, sporo zaoszczędzimy - przeciętna cena tego typu przewodnika waha się od 15 - 25 zł, natomiast w ramach tej akcji będzie można otrzymać komplet co najmniej 25 wycieczek po całej Europie już za 40 zł.

“Niezmiernie się cieszę, że udało nam się znaleźć formułę, dzięki której możemy pokazać jak wartościowy jest storytelling. Mamy świetną aplikację, wybraliśmy fascynujące miasta, zebraliśmy kapitalnych ludzi. Sam nie mogę się doczekać zwiedzania z The Ultimate Guide to Europe.” – mówi Michał Kępiński z AudioTrip.
(Rafał Wawak)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Super sprawa!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.