Facebook Google+ Twitter

Audycja Julity Mischke w Radiu Darmstadt- niedziela 13 listopada

W niedzielę 13 listopada, zapraszam na audycję Julity Mischke „Mischmasch” w Radiu Darmstadt. Od godziny 11 do 13, będę gościem spotkania literackiego.

Poeci to grupa twórców posiadająca umiejętności wyrażania myśli, wyobrażeń, spostrzeżeń, obserwacji sztuki życia swoim słowem.
Nie ma schematu, który by wyznaczał ramy ich twórczości, nie istnieją granice zawężające ich pole działania, stąd ogromna różnorodność tematów, form i gatunków. Jednak ogólnie pojęta twórczość poetycka skupia się wokół człowieka, uczuć, uroków natury, jednym słowem liryzmu.
Właśnie te aspekty twórczości poetyckiej, w oparciu o "Antologię Poetów Wybranych" wydaną z mojej inicjatywy w maju bieżącego roku, stanowić będą trzon wspomnianej wyżej niedzielnej audycji. A co za tym idzie, bohaterami będą poeci polscy mieszkający zarówno w Polsce, jak i na emigracji piszący w języku ojczystym.
Zaprezentować chcę ciekawych ludzi, interesujące osobowości z Polski, Niemiec i Holandii, twórcy znani, z dorobkiem literackim, obok debiutantów w tej dziedzinie, nie ukrywam, mających się, czym pochwalić, zasługujących na chwilę uwagi. Przedstawię m.in. znane poetki z mojego rodzinnego Wrocławia, poetki krzewiące kulturę słowa na terenie Śląska, kilkoro przedstawicieli twórczej Polonii niemieckiej i holenderskiej i jak wyżej wspomniałam, postaram się nakreślić słowem twórczość debiutantów z mojej książki.
Dla mnie nadrzędnym celem jest integracja środowisk polonijnych, umożliwienie bliższego, wzajemnego poznania, czerpania z doświadczeń, a przede wszystkim i tu najważniejsze, nieustanne doskonalenie języka ojczystego w mowie i piśmie tu, na emigracji.
"Książka to najlepszy przyjaciel człowieka,a biblioteka to świątynia jego myśli." Cyceron
A na zakończenie krótka sentencja mojego autorstwa.
O Poetach!
Poeta jak kometa
w przestrzeni wierszy
się przemieszcza
wytyczając szlak
przesłań do czytelnika.
Audycję radiową można odbierać w Darmstadt, Wiesbaden, Frankfurt, Offenbach, Hanau, Gießen, Aschaffenburg, Mainz, Mannheim i okolicach.
Radio Darmstadt
Radio darmstadt

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

annaino
  • annaino
  • 26.11.2011 14:34

Super atmosfera ,podobła mi sie audycja i jej uczestnicy,Yvett, widać że jesteś prawdziwą profesjonalistką z ciekawymi pomysłami,jesteś niezastąpiona ...proszę tak trzymaj !!
Pozdrawiam!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ewa Kowalska
  • Ewa Kowalska
  • 19.11.2011 22:28

bardzo nam sie podobala audycja,ciekawe rozmowy,wspaniala atmosfera,ale Pani z Warszawy Wam brakuje,pozdrowienia

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jagoda
  • Jagoda
  • 09.11.2011 22:45

Trzymam za wszystkich kciuki:) Pozdrawiam Organizatorkę i autorkę książki:)
Jagoda

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.