Facebook Google+ Twitter

Augustów: zwolennicy budowy obwodnicy znów będą pikietować

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-10 18:28

W Augustowie odbędzie się kolejna pikieta w obronie obwodnicy. Mieszkańcy miasta oraz władze spotkają się w najbliższą niedzielę przy rondzie Marconiego, by pokazać, że w sprawie kontynuacji budowy augustowskiej obwodnicy są jednomyślni i domagają się, by inwestycja została jak najszybciej ukończona.


Augustowianie są zniecierpliwieni, ponieważ minister infrastruktury Cezary Grabarczyk zapewniał ich podczas swojej marcowej wizyty, że już w czerwcu znany będzie raport mający rozstrzygnąć, którą trasą przebiegać ma obwodnica. Uczestnicy okrągłego stołu czyli ekolodzy, przedstawiciele lokalnych samorządów i drogowcy, wybrali bowiem trzy warianty: przez Raczki, przez Chodorki lub ten, którego budowa już ruszyła, a zespół ekspertów miał wybrać najlepszy.

Okazało się jednak, że raport znany ma być najszybciej w listopadzie. To zaś zdenerwowało augustowian, którzy - jak twierdzą - mają dosyć kolejnych opóźnień w sprawie budowy obwodnicy. Dlatego w niedzielę odbędzie się wielka pikieta, która ma być sygnałem, że mieszkańcy nie zamierzają ustąpić i jeśli w zapowiadanym terminie nie zapadnie ostateczna decyzja co do lokalizacji trasy, będą cyklicznie organizowali blokady krajowej ósemki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.