Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

32143 miejsce

Aukcja bezdomnych kotów w Krakowie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-09-23 14:16

Cotygodniowa aukcja kotów uratowanych przez Fundację Zwierzęta Krakowa odbywa się w weekendy w centrum Handlowym M1 (Kraków, aleja Pokoju 67) - przed sklepem zoologicznym.

Smutne kotki czekają na dobrego Opiekuna! / Fot. Joanna WydrychKoty można zobaczyć i adoptować w soboty w godzinach 10 - 17 oraz w niedziele w godzinach 12 - 17. Adopcja jest bezpłatna - chętni mogą wesprzeć datkami działania Fundacji.
Fundacja „Zwierzęta Krakowa” powstała w maju 1994r. Jest zarejestrowana w KRS
pod numerem 0000099438. Od lutego 2007r. ma status Organizacji Pożytku Publicznego, na którą można oddać 1 proc. podatku.

Celem Fundacji jest szeroko pojęta pomoc bezdomnym zwierzakom, głównie kotom i ograniczenie skali ich bezdomności. Fundacja, dzięki rozbudowanej sieci wolontariuszy dociera z pomocą do wolno żyjących na terenie Krakowa kotów – są one dokarmiane, sterylizowane, leczone. Fundacja prowadzi akcje propagujące sterylizację jako najefektywniejszą metodę walki z kocią bezdomnością. Często można zaobserwować wrogi stosunek do kotów piwnicznych, zamykanie przed nimi okienek do piwnic, płoszenie ich i przepędzanie. Zapomina się o tym, że koty pełnią w blokach funkcje sanitarne, chroniąc lokatorów przed gryzoniami. Z reguły niechęć do kotów narasta, gdy na danym terenie jest ich za dużo. Koty rozmnażają się w postępie geometrycznym, stąd konieczność ich sterylizacji.

Koty gotowe do adopcji Fundacja wystawia na aukcjach na allegro.pl, ich zdjęcia można również zobaczyć na poniższych portalach:

e-zwierzak.pl
cafeanimal.pl
zwierzaki.org
adopcjakota.pl
nasiprzyjaciele.pl
adopcje.org
koty.org.pl
koty.pl
miau.pl
zwierzaki w krakowie

Kontakt do Fundacji: tel. (012) 6549609, strona Fundacji: www.zwierzetakrakowa.pl

Osoby związane z Fundacją działają wolontaryjnie. Fundacja nie prowadzi biura ani nie zatrudnia pracowników. Wszystkie wydatki Fundacja pokrywa z datków wrzucanych do puszek stojących w niektórych lecznicach weterynaryjnych i sklepach, z indywidualnych wpłat na konto oraz 1 proc.

Fundacja Zwierzęta Krakowa jest członkiem Światowej Organizacji Ochrony Zwierząt (WSPA) w Londynie.

Joanna Wydrych
Tekst opublikowany pierwotnie:
http://pl.indymedia.org/pl/2009/09/47381.shtml
http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/480318.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.