Facebook Google+ Twitter

Aukcja Fotografii Krzysztofa Gierałtowskiego

3 stycznia 2009 roku w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyła się aukcja fotografii Krzysztofa Gierałtowskiego. Zakończyła ona trwającą od 9 grudnia 2008 roku wystawę prac autora zatytułowaną "Warszawiacy i inni".

 / Fot. PlakatOd 9 grudnia w Pałacu Kultury i Nauki można było oglądać wystawę prac Krzysztofa Gierałtowskiego zatytułowaną "Warszawiacy i inni". Na wystawie zaprezentowano 57 barwnych portretów m.in.: Krzysztofa Kieślowskiego, Czesława Miłosza, Antoniego Chodorowskiego.

3 stycznia, po zamknięciu wystawy, odbyła się aukcja fotografii. Wystawione na licytacje portrety były w formacie 50x60 cm. Cena wywoławcza zdjęć wynosiła 2 tys. zł, co stanowi 50 proc. wartości uzyskiwanej przy preferencyjnej sprzedaży zdjęć do zbiorów krajowych i kolekcji zagranicznych.

Aukcje fotografii w Polsce zyskują na popularności. Fotografią kolekcjonerską interesuje się coraz więcej inwestorów i miłośników sztuki. Za Krzysztofem Gierałtowskim możemy powtórzyć "zdjęcie w szufladzie nic nie znaczy, zdjęcie żyje dopiero wśród ludzi".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

+ za promocje sprzedaży fotografii, fotograficy przecież też muszą z czegoś żyć

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.