Facebook Google+ Twitter

Aukcja kolekcji Yvesa Saint-Laurenta bije rekordy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-24 12:53

Sprzedaż kolekcji sztuki Yvesa Saint-Laurenta i Pierre'a Berge'a od samego początku przebiega w sposób wyjątkowy. Już w pierwszych godzinach licytacji został pobity rekord największej w historii sprzedaży prywatnej kolekcji sztuki.

W ciągu niecałych trzech godzin licytacji zostały sprzedane dzieła malarstwa współczesnego i impresjonistycznego, o łącznej wartości ponad 206 milionów euro. Największa dotąd sprzedaż prywatnej kolekcji sztuki w Nowym Jorku w roku 1997 osiągnęła wartość 163 milionów euro.

Pod wielką szklaną kopułą paryskiego Grand Palais został sprzedany między innymi obraz Matisse'a "Pierwiosnki i niebiesko-różowy obrus". Licytacja doszła prawie do 36 milionów euro, co jest rekordem jeżeli chodzi o obrazy tego malarza.

Za 29 milionów euro kupiono rzeźbę Constantina Brancusiego "Pani L.R.". Nie spełniła natomiast oczekiwań Pierre'a Berge'a licytacja obrazu Picassa "Instrumenty muzyczne na stoliku". Jego cena nie osiągnęła wymaganego przez sprzedawcę minimum i licytacja została odwołana.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.