Facebook Google+ Twitter

Aukcja przedmiotów należących do Hitlera i Goeringa została odwołana

Po proteście francuskich środowisk żydowskich odwołana została aukcja zaplanowana na 26 kwietnia w Paryżu, w trakcie której zlicytowane miały zostać przedmioty należące do Adolfa Hitlera i Hermanna Goeringa.

 / Fot. Bundesarchiv, Bild 183-1999-0412-502 / CC-BY-SA [CC-BY-SA-3.0-de (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/de/deed.en)], via Wikimedia CommonsJak podaje Onet.pl, do aukcji starali się nie dopuścić Rada Reprezentacyjna Organizacji Żydowskich i Stowarzyszenie Antysemickie. Członkowie Rady i Organizacji obawiali się, że eksponaty mogą stać się obiektem kultu neonazistów - Hitler i Goering ozdobili je swoimi inicjałami i swastykami. Również minister kultury Aurelie Filippetti skrytykowała plany domu aukcyjnego. Stwierdziła, że odwołanie licytacji jest "niezbędne z punktu widzenia historii i moralności".

Organizatorzy aukcji zapewnili, że ich celem nie było wzbudzenie kontrowersji. Jeszcze wczoraj zapewniali, że nie widzą powodu by przedsięwzięcie miało zostać odwołane. Jak podkreślają, chodziło im o "obowiązek pamięci", a nie o "szokowanie czy wywoływanie sporów".

Aukcja "Łupy wojenne 2. Dywizji Pancernej" miała odbyć się pod koniec kwietnia. Na licytacji wystawione miały być m.in. eleganckie zegarki, zastawy stołowe, kufry, paszport Hermanna Goeringa, drewniany kufer należący do Hitlera, serwetka z jego inicjałami i inne cenne przedmioty, które francuscy żołnierze przywłaszczyli sobie w rezydencji Hitlera "Berghof" i sąsiedniej willi Hermanna Goeringa w Aplach Bawarskich w maju 1945 r.

O planowanej aukcji pisaliśmy wczoraj na łamach W24.

Czytaj: tutaj

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Najpierw Francuski Żyd, ambasador Francji w Polsce zablokował mobilizację w 1939r./zgodnie z tym co wydawało się wysoko postawionym żydom w dyplomacji Francji i Anglii że ustalili z Hitlerem/ Potem zablokował rozdysponowanie broni i amunicji z magazynów do jednostek "Nie wolno wydawać więcej niż 10 nabojów na karabin". Potem był Katyń, gdzie zginęli pozbawieni ochrony jeńcy, bo wymusili niewypowiadanie wojny ZSRR "Z sowietami nie walczyć". Polska armia zablokowała po I wojnie światowej powstanie na terenach naszego kraju państwa Polsko-Żydowskiego, o co Żydzi usilnie zabiegali u cesarza Wilusia. Kiedy stwierdzili że im się jednak nie uda, doszli do wniosku że dalsza wojna nie ma sensu i psuje interesy. /O co Hitler miał do nich pretensje, bo przecież Niemcy tak naprawdę w chwili kapitulacji wojny wcale nie przegrali. Chodziło jednak o to dyplomatom żydowskim, że po kapitulacji Niemiec, i przy bezwładnej Rosji udałoby się przy poparciu dyplomacji państw zwycięskich /czyli swojej własnej/ utworzyć jakieś państwo żydowskie na terenach Polski. Piłsudski i armia na to nie pozwoliły /"Polska jest wypierdkiem narodów, i należy ją zlikwidować" niejaki W.Churchill/. Teraz mszczą się bo to nie oni wyrolowali Francję, Anglię i Polskę, tylko Hitler ich oszukał. Ale i tak dostali swoje państwo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.