Facebook Google+ Twitter

Australia: Aborygeni pójdą do pracy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-19 11:39

Rząd Australii, z pomocą największych przedsiębiorców i artystów, program aktywizacji zawodowej Aborygenów. Projekt ma im pomóc zdobyć pracę w najbardziej prestiżowych australijskich korporacjach. Przewidziano między innymi darmowe kursy zawodowe i różnego rodzaju szkolenia.

W uroczystości inaugurującej projekt "Generation One" wzięli udział między innymi premier Kevin Rudd i najsłynniejsi australijscy aktorzy - Cate Blanchett i Russell Crowe.

Pomysłodawcy podkreślają, że chodzi im o wyrównywanie szans Aborygenów w różnych wieku przez dostęp do dobrych posad, a nie o udzielanie doraźnych zasiłków. Liczą na to, że we wdrażanie programu zaangażuje się całe australijskie społeczeństwo. Swój udział zapowiedzieli najbardziej zamożni biznesmeni.

Duża część Aborygenów - rdzennej ludności Australii - należy do najuboższych warstw społecznych. Od czasu przybycia białych osadników byli ofiarami dyskryminacji i brutalnych prześladowań. Dzieci Aborygenów jeszcze do początku lat 70 ubiegłego wieku były często odseparowyane od rodziców w ramach przymusowej asymilacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.