Facebook Google+ Twitter

Australia chce ograniczenia CO2

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-12 14:37

W Australii kilkadziesiąt tysięcy osób uczestniczyło w demonstracjach domagając się walki ze zmianami klimatu. Protesty odbyły się w ramach piątego Marszu przeciwko Ociepleniu.

Demonstracje zorganizowano we wszystkich regionalnych stolicach. Najwięcej uczestników - prawie 40 tysięcy - pojawiło się w Melbourne. Łącznie w protestach wzięło udział 90 tysięcy ludzi.

Byli ekolodzy, związkowcy, a nawet... przedszkolaki. Demonstranci mieli na sobie kolorowe stroje, nieśli transparenty, grali na bębnach i skandowali. Domagali się nie tylko walki ze zmianami klimatu, ale także stworzenia nowych, ''czystych" - jak to określali - miejsc pracy.

Australia jest jednak podzielona w kwestii globalnego ocieplenia. Dwa tygodnie temu silna opozycja zdecydowaną większością głosów odrzuciła w Senacie projekt nowej ustawy proponowanej przez rząd.

Australia chciała ograniczyć do 2020 roku emisję dwutlenku węgla o 5 procent, a docelowo o 25 procent. Ustawa została jednak odrzucona, a premier Kevin Rudd pojechał na trwający w Kopenhadze szczyt klimatyczny ONZ z pustymi rękami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.