Facebook Google+ Twitter

Australia: Podnosi się poziom oceanów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-29 11:23

Podnoszący się poziom oceanów zagraża tysiącom domów i mieszkań u wybrzeży Australii. Władze planują liczne eksmisje - mieszkańcy protestują.

Rządowy raport stwierdza, że do końca wieku pod wodą może znaleźć się 250 tysięcy domów. Erozja wybrzeża, w tym znanych australijskich plaż może być bardzo groźna dla kraju - mówi premier Australii Kevin Rudd: „Zaczyna nam brakować czasu, zmiany klimatyczne są niebezpieczne dla naszej planety, naszej gospodarki, naszych dzieci i wnuków" - dodaje.

W niektórych rejonach już rozpoczęto rozbiórkę domów, pojawiają się też wały z worków z piaskiem, a rząd ogłasza, że pewne miejsca nie nadają się do zamieszkania. Właściciele przybrzeżnych nieruchomości protestują: „To jest nie do pomyślenia, żeby politycy kazali spakować rodzinie swoje manatki i opuścić własny dom" - mówią.

Rząd przyznaje, że pesymistyczne przewidywania są oparte na najczarniejszym scenariuszu. Jednak - zdaniem ekspetów - w kraju, w którym 80 procent ludzi mieszka w pobliżu wybrzeża, jakikolwiek wzrost poziomu oceanów może okazać się niebezpieczny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.