Facebook Google+ Twitter

Australia: Tasmania rezygnuje z gejowskich małżeństw

Aktywiści gejowscy w australijskim stanie Tasmania przyznają się do porażki. Ich propozycja, żeby pary homoseksualne obdarzyć przywilejami małżeństwa zostanie odrzucona w kluczowym głosowaniu Rady Legislacyjnej.

Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported license. / Fot. VictorrmzFederalny Parlament był za małżeństwami gejów - informuje Sydney Morning Herald. Izba Reprezentantów kilka tygodni wcześniej przegłosowała zmianę na nowo definiującą małżeństwo. Ale już piętnastoosobowa Izba Wyższa odrzuciła tę propozycję. Mimo to środowiska gejowskie nie składają broni.

Rzecznik inicjatywy na rzecz równości małżeńskiej, Rodney Croome, powiedział, że poparcie niższej Izby było wielkim osiągnięciem, zważywszy, że Tasmania całkiem niedawno dekryminalizowała homoseksualizm. "W Tasmanii zaszliśmy w kwestii równości dalej, niż kiedykolwiek wcześniej w historii Australii" - mówił Croom.

"Jeśli przeciwnicy tej ustawy sądzą, że uśpili debatę o małżeństwie [homoseksualistów] są w błędzie." - ostrzegał.

Wcześniej Premier Południowej Australii i Tasmanii, Jay Weatherill zapewniał, że stan Tasmania zamierza ustanowić prawo legalizujące małżeństwa homoseksualne na szczeblu państwowym, niezależnie od samej opozycji z premier Australii Julią Gillard na czele.

Znajdź nas na Google+Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

KobRa
  • KobRa
  • 28.09.2012 06:57

A diabła tasmańskiego zostawią ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.