Facebook Google+ Twitter

Australia: Udana operacja rozdzielenia bliźniąt syjamskich

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-17 11:19

Sukcesem zakończyła się przeprowadzona w Australii operacja rozdzielenia bliźniąt syjamskich. Zabieg był wyjątkowo trudny, bo pacjentki były zrośnięte głowami.

Zabieg, który wymagał obecności 16 lekarzy i pielęgniarek, trwał ponad dobę. Niespełna trzyletnie dziewczynki - Triszna i Kriszna z Bangladeszu - czują się dobrze, choć wcześniej lekarze szacowali, że ryzyko uszkodzenia mózgu podczas operacji wynosi 50 procent. Szef zespołu chirurgów, dr Leo Donnan ze szpitala dziecięcego w Melbourne jest bardzo zadowolony: „Moment rozdzielenia dziewczynek to niesamowite przeżycie. Odetchnęliśmy z ulgą. Wszystko wygląda znakomicie".

W najbliższym czasie dziewczynki zostaną poddane operacjom rekonstrukcji czaszki i skóry. Choć będą to kolejne trudne zabiegi, zdaniem lekarzy prognozy są bardzo dobre.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ewa Kowal
  • Ewa Kowal
  • 24.11.2010 23:15

Szok!!! Wspaniale!!! Gratulacje dla "cudownych" lekarzy,dla całego zespołu lekarskiego!!! Jesteście genialni!!! Pozdrowienia dla bliżniaczek.teraz mogą już funkcjonować i rozwijać się jak wszystkie normalne dzieci

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.