Australian Open. Agnieszka Radwańska w 1/8 finału!

W meczu trzeciej rundy Australian Open Agnieszka Radwańska (WTA 4) pokonała Brytyjkę Heather Watson (WTA 50) 6:3, 6:1 i awansowała do 1/8 finału tej imprezy.

/ Fot. EPA / Mast IrhamKolejny świetny występ Agnieszki Radwańskiej podczas wielkoszlemowego turnieju Australian Open w Melbourne. Polka tym razem pozbawiła złudzeń Brytyjkę Heather Watson 6:3, 6:1 i awansowała do 1/8 finału.

Było to drugie spotkanie obu zawodniczek, które ostatnim razem spotkały się na korcie podczas ubiegłorocznego Wimbledonu. Obydwa dotychczasowe mecze wygrała Radwańska.

Warto przypomnieć, że Polka pokonała 7:5, 6:0 w pierwszej rundzie Australijkę Bojanę Bobusić (WTA 307). W kolejnym etapie Australian Open, popularna Isia zwyciężyła Rumunkę Irinę-Camelię Begu (WTA 55) 6:3, 6:3.

Dla Radwańskiej zwycięstwo z Heather Watson było dwunastą wygraną z rzędu w tym sezonie. Polka nie przegrała w tych spotkaniach ani jednego seta.

Rywalką Radwańskiej w 1/8 finału będzie Serbka Ana Ivanović (WTA 13). Obie zawodniczki spotykały się na korcie siedmiokrotnie. Trzy razy górą była Ivanović, jednak ostatnie cztery mecze wygrała Radwańska.