Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Australian Open. Awans Bednarka i Janowicza!

Stanisław Cybruch
Polska wschodząca gwiazda tenisa, Jerzy Janowicz, odnosi kolejne sukcesy na Australian Open Wczoraj w deblu, razem z Tomaszem Bednarkiem, w I rundzie wielkoszlemowego Australian Open sprawili kibicom ogromnie miłą niespodziankę.

Nasz debel pokonał dobrze znaną już i znacznie bardziej doświadczoną parę: Jamie Delgado/Ken Skupski 6:0, 6:7, 6:3 i tym samym awansował do kolejnej rundy – podaje serwis wp.pl. O Jerzym Janowiczu piękną opinię wystawił publicznie, w programie "Game, Set and Mats", ekspert Eurosportu, świetny niegdyś tenisista Mats Wilander.

W pierwszym secie, jak zresztą widać z wyniku, dwaj nasi młodzi mistrzowie rakiety, niemal wgnietli rywali w podłoże kortu, nie dając im żadnych szans – wygrali pewnie wynikiem 6:0. W drugiej partii dało o sobie znać doświadczenie Brytyjczyków, którzy w przerwie pozbierali się i mocno wzięli się w garść, aby po trudnej przeprawie i prawdziwie ciężkim boju, doprowadzić do remisu.

Jednak trzeci set znowu pokazał, kto rządzi na korcie i przebiegał pod wyraźnie widoczne dyktando Polaków, którzy wygrali go pewnie stosunkiem 6:3, a cały mecz 2:1. Jerzy Janowicz i Tomasz Bednarek ogólnie w meczu zaserwowali 13 asów, przy zaledwie dwóch asach brytyjskich rywali. W dodatku silny debel Polaków, ani razu nie dał się przełamać doświadczonemu deblowi Brytyjczyków.

W drugiej rundzie Australian Open, rywalami świetnego polskiego duetu, będą rozstawieni z nr 11. Hiszpanie: David Marrero i Fernando Verdasco.

Jerzy Janowicz zachwyca swoją grą i talentem, nie tylko kibiców, ale i wybitnych znawców tenisa. Mats Wilander znany ekspert Eurosportu, bardzo dobrze ocenił w popularnym programie "Game, Set and Mats" grę Polaka, który w nocy z czwartku na piątek wystąpi w meczu 3. rundy Australian Open, z Nicolasem Almagro. Według niego Jerzy Janowicz świetnie porusza się po korcie – jak podkreślił - przy takim wzroście. Popularny siedmiokrotny triumfator Wielkich Szlemów, Mats Wilander – wysoko ocenił naszego rodaka, porównując Jurka do Novaka Djokovicia i Rogera Federera.

Mats Wilander, w rozmowie przed kamerą z naszym Jurkiem o jego niekontrolowanym wybuchu złości podczas australijskiego meczu 2. rundy, otwarcie przyznał, że młody Polak robi na nim ogromne wrażenie: "Podoba mi się, że Janowicz gra bardzo urozmaicony tenis. On jest bardzo wysoki i dlatego nie może dziwić, że piłki po jego serwisie to prawdziwe bomby" – powiedział popularny niegdyś tenisista, o czym donosi http://www.sport.pl/celebrities/1,129705,13248741,Australian_Open__Wilander_zachwycony_Janowiczem__Swietnie.html#BoxSlotII3img.
Jurek "imponuje również miękką ręką, co doskonale widać, gdy returnując, posyła dropshoty". "Bardzo dobrze wygląda jego forhend i oburęczny bekhend. Wielką zaletą Janowicza jest również świetne poruszanie się po korcie, przy takim wzroście" - dodał autorytet rakiety Mats Wilander.

W dzisiejszą noc odbędą się w Australii kolejne mecze Jerzego Janowicza i Agnieszki Radwańskiej. Polscy kibice szykują się na nieprzespane godziny pełnej oczekiwanych wspaniałych atrakcji. Niestety, Jerzy Janowicz - po zaciętym meczu dzisiejszej nocy - nie awansował do 1/8 finału wielkoszlemowego Australian Open, który odbywał się na twardych kortach w Melbourne. Jurek odpadł, po porażce z Hiszpanem Nicolasem Almagro (10.), osiągając wyniki w poszczególnych partiach: 6:7, 6:7, 1:6. W tym czasie Agnieszka Radwańska awansowała do 1/8 finału Australian Open.