136521 miejsce

Australian Open: Awans Kubota i Radwańskiej

• Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-21 09:22

Agnieszka Radwańska awansowała do trzeciej rundy wielkoszlemowego Australian Open. Polska tenisistka pokonała Rosjankę Ałłę Kudriawcewą w dwóch setach 6:0, 6:2. Mecz trwał 71 minut. Do trzeciej rundy turnieju awansował także Łukasz Kubot.

Radwańska w całym meczu zaliczyła trzy asy serwisowe, podczas gdy rywalka żadnego. Kudriawcewa popełniła aż 42 niewymuszone błędy, a Radwańska ledwie 12. Krakowianka wygrała 70 piłek, przy 43 Rosjanki.

W kolejnej rundzie rywalką Radwańskiej Frencseca Schiavone. Będzie to czwarty pojedynek tych zawodniczek. Trzy poprzednie wygrała Włoszka, która do 1/16 finału awansowała po wygranej z Francuzką Julie Coin 6:3, 6:4.

Powody do radości ma także Łukasz Kubot. Awansował do trzeciej rundy turnieju. Najwyżej sklasyfikowany polski tenisista w czterech setach 6 :4, 3:6, 6:3, 6:1 pokonał Kolumbijczyka Santiago Giraldo. Kluczem do sukcesu Kubota była bardzo dobra dyspozycja serwisowa. Polak miał bowiem w tym meczu 17 asów serwisowych.

Kubot drugi raz w karierze awansował do III rundy turnieju wielkoszlemowego. Wcześniej sztuka ta udała mu się w US Open. Kolejnym rywalem Polaka będzie Michaił Jużny.