Australian Open: Cilić walczy dalej, Roddick jedzie do domu

• Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-26 12:06

Marin Cilić został pierwszym półfinalistą Australian Open. Chorwat, rozstawiony z numerem 14, pokonał w ćwierćfinale turniejową "siódemkę", Amerykanina Andy Roddicka 7:6, 6:3, 3:6, 2:6, 6:3.

To życiowy sukces Cilicia, który najlepszy dotąd wynik w turniejach wielkoszlemowych zanotował w ubiegłorocznym US Open, gdzie dotarł do ćwierćfinału.

Obaj tenisiści przystąpili do pojedynku po okupionych dużym wysiłkiem pięciosetowych zwycięstwach w 1/8 finału. Cilić wyeliminował wówczas Juana Martina Del Potro (4), a Roddick - Fernando Gonzaleza (11).

Pierwszy, najbardziej zacięty set, trwał godzinę i 10 minut. Cilić wygrał po tie-breaku, do czterech. Drugiego seta wygrał już łatwiej 6:3 i kiedy wydawało się, ze mecz może zakończyć się po następnej partii, "odrodził się" Roddick. Amerykanin pokonał 21-letniego Chorwata najpierw 6:3, a potem 6:2. Ostatnie słowo należało jednak do Cilicia.

W walce o finał Marin Cilić zmierzy się ze zwycięzcą dzisiejszego "pojedynku gigantów" Rafael Nadal (2) - Andy Murray (5).