Australian Open: Doskonałe występy Polek!

W 1. rundzie turnieju rozgrywanego na kortach Melbourne Park, w ramach otwartych mistrzostw Australii, reprezentujące barwy MERY Warszawa i "Nadwiślana" Kraków wygrały swoje spotkania w pierwszej rundzie turnieju głównego.

/ Fot. Jacek Kozioł/Gazeta KrakowskaPierwsza na kort dziś nocy naszego czasu wyszła w Melbourne 19-letnia krakowianka. Agnieszka Radwańska przed potyczką z Ukrainką Olgą Savchuk była uznawana za faworytkę i sprostała temu zadaniu. Uporała się w zaledwie ponad godzinę z niżej rozstawioną reprezentantką naszych
sąsiadów. Brylowała we wszystkich elementach gry, co w pierwszym secie dało szansę tzw. "pojechania na kółeczku" z Savchuk. W drugim secie Polka troszkę spuściła z tonu i oddała rywalce jednego gema. Wynik spotkania napawa optymizmem, szczególnie iż znamy rywalkę "Isi" w następnej rundzie. To nierozstawiona nadzieja francuskiego tenisa Pauline Parmentier. Przyszła rywalka Agnieszki wygrała w 1. rundzie z Martiną Mueller 7-5, 6-3.
Jeśli i tą przeszkodę nasza reprezentantka przejdzie, to w III rundzie napotkać może Swietłanę Kuzniecową. Na razie jednak nie myśli o następnych rywalkach tylko chce grać jak najlepiej.

Z kilku minutowym opóźnieniem, w stosunku do meczu Radwańskiej, na kort wyszła druga z naszych reprezentantek, niegdyś rozstawiona w turniejach, Marta Domachowska. Jak sama przyznaje korty Melbourne Park to jej ulubione miejsce do grania. Pokazała to w spotkaniu pierwszej rundy z reprezentantką "trójkolorowych" Mathilde Johansson. Występ Polki mógł się podobać, gdyż ta grała jak za swych najlepszych lat. Dobry serwis, świetna gra we wszystkich elementach tenisowego rzemiosła dała rezultat jakiego chyba nawet sama się nie spodziewała.

Warszawianka oddała rywalce zaledwie 2 gemy w obu setach i w lepszym humorze będzie przystępować do następnego spotkania. Jej rywalką będzie zwyciężczyni pojedynku Szwedki Soni Arvidsson z rozstawioną z numerem 10. Francuzką Marion Bartoli.

Co do formy obydwu biało-czerwonych nie można mieć, żadnych zastrzeżeń. Następne spotkania obie panie rozegrają w nocy ze środy na czwartek.