Australian Open: Dwie Polki w 1/8 finału singla!

Dzisiejszej nocy po wczorajszym sukcesie Agnieszki Radwańskiej mieliśmy znowu powody do wielkiej radości. Mamy 2 zawodniczki w 1/8 finału turnieju w Melbourne. Marta Domachowska pokonała Chinkę Na Li 2:6, 6:2, 6:4.

22-letnia reprezentantka biało-czerwonych wygrała z wyżej rozstawioną rywalką dzięki świetnej dyspozycji serwisowej. Marta w ciągu całego, trwającego godzinę i czterdzieści minut, spotkania zaserwowała 8 asów przy tylko jednym Chinki. Nie od początku spotkania mieliśmy powody do radości gdyż Polka pierwszego seta przegrała w słabym stylu 2:6 i nikt kto oglądał to spotkanie na żywo nie mógł sądzić, że jest jeszcze szansa na to, że zobaczymy 2 nasze dziewczyny w 1/8 finału Australian Open.

Drugi set jednak był wręcz koncertem gry zawodniczki "MERY" Warszawa. Można powiedzieć, że role w drugim secie się odwróciły. To Chinka grała nieporadnie i bez pomysłu a nasza zawodniczka złapała "wiatr w żagle". Po godzinie gry na tablicy wyników było 1:1 w setach i nasze nadzieje co do awansu Marty zaczęły odżywać.

Polka grając bardzo równo w 3 secie wykorzystała słabszą formę Chinki w gemie serwisowym. Tym sposobem mogliśmy po 1 godzinie i 40 minutach cieszyć się z awansu naszej zawodniczki do 4 rundy turnieju.

Kolejną rywalką Marty będzie już "wyjadaczka" kortów tenisowych, wielokrotna mistrzyni turniejów wielkoszlemowych, Amerykanka Venus Williams rozstawiona z numerem 8 w tym turnieju.