Australian Open: „Król Roger” w finale

Roger Federer pewnie awansował do finału wielkoszlemowego turnieju w Melbourne Park (z pulą nagród 22,14 mln dolarów australijskich). W pojedynku półfinałowym pokonał Francuza Jo- Wilfrieda Tsongę 6:2, 6:3, 6:2.

/ Fot. PAP JULIAN ABRAM WAINWRIGHTMecz był dość jednostronny. W każdym z setów kibice byli świadkami przełamań serwisowych ze strony Federera, który od początku spotkania kontrolował przebieg gry na korcie. Po 30 minutach na tablicy widniał wynik 6:2 dla Szwajcara.

Kolejny set to pełna dominacja Federera, który zwyciężył 6:3. Trzecia partia toczyła się również pod dyktando turniejowej „jedynki” (6:2). Cały mecz zakończył się wynikiem 6:2, 6:3, 6:2.

Poza serwisem (sześć asów) Tsonga nie zaprezentował niczego nadzwyczajnego. Przyczyną wyraźnego zmęczenia Francuza mogły być pięciosetowe „batalie” stoczone w dwóch poprzednich rundach. W całym meczu Francuz popełnił aż 27 niewymuszonych błędów (przy 13 rywala). Pojedynek trwał zaledwie godzinę i 28 minut.

W finale Wielkiego Szlema Azji i Pacyfiku zmierzą się: Roger Federer i Andy Murray. Szwajcar czy Szkot? Kto zwycięży w AO 2010? O tym przekonamy się już w niedzielę.