135776 miejsce

Australian Open. Podsumowanie szóstego dnia turnieju

Ze zmiennym szczęściem przebiegała rywalizacja polskich tenisistów na twardych kortach w Melbourne Park (z pulą nagród 22,14 mln dolarów australijskich). Największym rozczarowaniem była porażka Agnieszki Radwańskiej.

Kubot / Fot. PAPNajlepsza polska tenisistka, sklasyfikowana na 10. miejscu w rankingu WTA Tour uległa Włoszce Schiavone 2:6, 2:6. Kibice wiązali z „Isią” duże nadzieje, bowiem w poprzednich dwóch meczach Polka gromiła rywalki, oddając im łącznie zaledwie trzy gemy. W pojedynku z Włoszką turniejowa "10" była wyraźnie słabsza.

Pierwszy set lepiej rozpoczęła Schiavone, która dwukrotnie przełamała serwis rywalki i objęła prowadzenie 4:0. Radwańska próbowała jeszcze odrobić straty, ale ostatecznie partia otwarcia zakończyła się wynikiem 6:2 dla Włoszki.

W drugim secie było nieco lepiej. „Isia” nawiązała walkę, czego efektem były długie wymiany z głębi kortu. Mimo to Polka nie "wytrzymała" presji meczu i przegrała drugiego seta 2:6, a w konsekwencji tego cały mecz 2:6, 2;6. Radwańska pożegnała się tym samym z dalszym udziałem w turnieju singlowym.

Na pocieszenie Agnieszce Radwańskiej pozostał udział w turnieju deblistek. Polka, w parze z Marią Kirilenko, awansowała do kolejnej rundy turnieju w Melbourne. Rywalkami polsko- rosyjskiego duetu będą Hiszpanki Nuria Llagostera Vives i Maria Jose Martinez Sanchez.

Na drugim biegunie mamy niesamowitą radość z awansu do 1/8 finału Łukasza Kubota. Sobotni pojedynek zapowiadał się interesująco i z pewnością nie byłby dla Polaka łatwą przeprawą. Rywalem Kubota był bowiem rozstawiony z „20” Michaił Jużny. Rosjanin z powodu kontuzji ręki, której nabawił się w poprzednich rundach, wycofał się z dalszego udziału w Australian Open.

Kolejnym przeciwnikiem Polaka będzie turniejowa „3” Serb Novak Djokovic, który "rozbił" Denisa Istomina 6:1, 6:1, 6:2. Warto dodać, iż nasz rodak będzie walczyć o historyczny sukces - awans do ćwierćfinału wielkoszlemowego turnieju. Po raz ostatni sztuka ta udała się Wojciechowi Fibakowi, który osiągnął IV rundę na kortach im. Rolanda Garrosa.

W turnieju singlowym mężczyzn do kolejnej rundy awansował także Jo-Wilfried Tsonga. Po zaciętej rywalizacji wyeliminował on Niemca Tommiego Haasa 6:4, 3:6, 6:1, 7:5. Ponadto w dalszej fazie turnieju będziemy mogli podziwiać grę: Rogera Federera (zwycięstwo nad A. Montanesem 6:3, 6:4, 6:4) oraz Nikolaya Davydenki (wygrana z J. Monaco 6:0, 6:3, 6:4).